پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

سرمقاله سیاست روز/ اگر رهبری از تصمیم دولت حمایت نمی کردند؟! اخبار ایران

سرمقاله سیاست روز/ اگر رهبری از تصمیم دولت حمایت نمی کردند؟!
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - سیاست روز / « اگر رهبری از تصمیم دولت حمایت نمی کردند؟! » عنوان سرمقاله سردبیر روزنامه سیاست روز، محمد صفری است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
شاید هنوز برخی از مردم در کشورمان در این اندیشه هستند که چرا رهبر معظم انقلاب با تصمیم دولت مخالفت نکردند و آن را لغو نکردند؟!
در میان افکار عمومی این سوال مطرح است که رهبر معظم انقلاب پس از اجرای تصمیم دولت که با بد سلیقگی تمام هم اجرا شد، میتوانست از فرصت استفاده کرده و حتی کار را تمام کند چرا که اجرای چنین تصمیمی از سوی رئیس جمهور و دولت، با مخالفت جدی مردم و اعترض آنها روبرو شد. حساب اشرار و آشوبگران از مردم جدا است.
مردم حتی نسبت به نوع اجرای تصمیم افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن اعتراض داشتند، اعتراضی که به حق بود.
قطعاً دولت می توانست پیش از اجرای تصمیم شورای عالی اقتصادی سران سه قوه، با مردم سخن بگوید، زمینه را آماده سازد و یارانه بنزین را به حساب واجدین شرایط واریز کند آنگاه دست به اجرای تصمیم خود بزند که اینگونه نشد. اما رهبر معظم انقلاب اسلامی با وجود اشتباهی که دولت مرتکب شد، خود را فدای استقرار دولت و جمهوریت نظام اسلامی کردند. جمهوریت نظام اسلامی همان رأی مردمی است که رئیس جمهور را به این جایگاه رسانده و تا آنجایی که می توان باید از این جمهوریت نظام دفاع و حمایت کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای در جریان اعتراضات و آشوب هایی که بر سر افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن اتفاق افتاد، بر اساس حق قانونی و شرعی می توانستند حتی دست به اقدامات جدی تر بزنند و از اختیارات خود بیشتر استفاده کنند اما بهترین تصمیم را گرفتند و در مقطعی که برخی از شهرهای کشور در آشوبی که اشرار به راه انداخته بودند درگیر بود، از تصمیم سران سه قوه که در واقع خواسته دولت و رئیس جمهور بوده است، حمایت کردند.
مردم در دو دوره انتخابات ریاست جمهوری به آقای روحانی رأی داده اند و بر اساس رأی مستقیم مردم او در جایگاه ریاست جمهوری مستقر شده است، اصل دموکراسی و مردم سالاری دینی که در ایران حاکم است، با وجود اختیارات رهبری، تا زمانی که مردم نخواسته اند و خود آن را مطرح نکرده اند، ولی فقیه دست به برکناری رئیس جمهور نمی زند. مردم نیز باید با درک سیاسی خود متوجه باشند که حمایت رهبری نظام از رئیس جمهور قانونی که با رأی همین مردم برگزیده شده، حمایت از آراء تک تک مردم است. اتفاقاً چنین وقایعی در جمهوری اسلامی ایران باعث خواهد شد تا در آینده مردم با آگاهی و چشمان بازتر انتخاب کنند حتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز باید دقیق تر و آگاهانه تر نمایندگان را برگزینند تا مجلسی قوی و کارآمد داشته باشیم. این که مردم اعتراض می کنند و در پس این اعتراضات برخی سوء استفاده گرها به شرارت می پردازند و دست به تخریب و جنایت می زنند، راه بجایی نخواهد برد.
همه اتفاقاتی که در جمهوری اسلامی ایران افتاده و می افتد، درس عبرت برای همگان است. چنین اتفاقاتی در دیگر کشورهای دنیا هم می افتد اما به خاطر استقرار جمهوری اسلامی در ایران، حساسیتی که ایران اسلامی دارد، قطعاً برخی دیگر از کشورهای دنیا ندارند. دخالت های بیگانه در ایران به خاطر قدرت، اقتدار و پیشرفت هایی است که جمهوری اسلامی ایران به دست آورده است. رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز شنبه 25 آبان ماه در درس خارج فقه با سخنانشان اوضاع را آرام تر کردند حتی اگر با حمایت از تصمیم دولت همراه بود.
قطعاً کوتاه آمدن مقابل اشوب گران و اشرار به فتنه پایان نمی داد، بلکه آنها را به ادامه اغتشاش تشویق می کرد چرا که تصور می کردند جمهوری اسلامی ایران عقب نشینی کرده و اکنون زمان پیشروی آنها است.
شب سه شنبه نیز حضرت آیت الله خامنه ای رهبری معظم انقلاب اسلامی پس از اتفاقات چند روز گذشته، دیداری با فعالان اقتصادی، کار آفرینان و تولید کنندگان داشتند، در چنین شرایطی گزینه بسیار خوبی برای دیدار با آنها در نظر گرفته شده است.
اکنون به خاطر فضایی که پس از اجرای تصمیم دولت در افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی در کشور ایجاد شده است، تولید کنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصدی هستند که باید با همت خود بازار را در آرامش نگه دارند و اجازه ندهند فشارهای جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران، به جنگ روانی و امنیتی دشمنان فرصت دهد تا بتوانند آب را گل آلودتر کرده و ماهی خود را از آن بگیرند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی بهترین کار ممکن را با تصمیمی که گرفتند انجام دادند، که اگر مخالفت ایشان با تصمیم دولت اعمال می شد، تبعات بدتری دامن کشور را می گرفت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پی گیری وزیر گردشگری برای پس‌گرفتن چمخاله

نگرانی از ناکارآمدی رمز پویا

مخالفانFATF کاسبان تحریم هستند!

تازیانه سرما در چادرهای منفی صفر

دروغ مذاکره که کنتور نمی‌اندازد هرچه بزرگ‌تر، بهتر!

اینجا ایران است؛طبیعت پاییزی «رودبار» تا «سیاهکل»/تصاویر

افراطی‌ها با استعفای روحانی چه خوابی برای کشور دیده‌اند؟

درانتخابات دخالت نکنید

اسقاط دولت به روش استیضاح

برای 6 صندلی خالی

واکنش نوبرانه!

خروج از حاکمیت شما عود کرده بود، خوب شد؟!

گفت‌وگو با الیاس حضرتی؛ از گرانی بنزین تا کنایه به وزارت کشور

رشد 1000 درصدی درآمد فروش اموال دولتی در بودجه 99

چشم‌بادامی‌ها در کمین طلای سرخ ایران

وزیر نفت: واردات قطعات خودرو‌های گازسوز ممنوع است

همتی: تورم کاهش یافت

آغاز به کار چهارمین نمایشگاه حمل و نقل با حضور وزیر راه و شهرسازی

همتی: مدیریت ریال و ارز تعادل و آرامش در بازار ایجاد کرد

آمار عجیب از خانه های خالی در کشور

طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در دستور کار امروز مجلس

صرفه جویی 10 میلیون لیتری در مصرف بنزین با توسعه ناوگان گازسوز کشور

وضعیت بازار مسکن در هسته تاریخی تهران

جزییات تجارت ایران و اروپا در سال 2019

بسته بندی مناسب حلقه گمشده در صادرات ایران

سهم 94 درصدی حمل‌ونقل دریایی در تجارت کشور

تسهیلات بانکی کمکی برای نخریدن خانه!

تبدیل یک میلیون و 400 هزار خودرو عمومی به دوگانه سوز

سرمقاله ایران/ فرق اینجا و آنجا

سرمقاله دنیای اقتصاد/ ترافیک و ارز 4200 تومانی

سرمقاله جوان/ مجلسی که باید عصاره فضائل ملت باشد

سرمقاله آرمان ملّی/ ایران و آمریکا در جست‌وجوی منافع همپوش

حباب قیمتی در بازار مسکن شکسته شد

گندمکاران همچنان چشم انتظار اصلاح قیمت خرید تضمینی

برداشت 3.4 میلیارد دلاری از ذخایر ارزی برای سال 1399

پرونده شبنم نعمت زاده در مرحله صدور حکم

نرخ تورهای گردشگری کشور در تاریخ موردنظر شما!

سرمقاله کیهان/ مناطق آزاد؛ جایی برای فرار از مالیات

سرمقاله رسالت/ مجلس جوان!

هاشمی رفت، یزدی و مصباح آمدند

پیش‌بینی دولت از کسری بودجه عملیاتی 98

افتتاحیه سالن همایش هدایت و گردهمایی راهنمایان شرکت مسافرتی ققنوس

اصلاحات زنده است

استیضاح رییس‌جمهور وعده‌ انتخاباتی اصولگرایان

شکوری‌راد: آمده‌ایم بمانیم

تکذیب و تأیید قرص‌های مشکوک

شفافیتی که شامل پیگیری نیست

نه واقعی، نه منطقی ، نه مفید

حالا FATF مطالبه مردم شده است

هاشمی‌ها نیستند؛ یزدی‌ها می‌آیند؟