پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

تعطیلی روسپی خانه ها در فرانسه ایرانیان فرانسه

تعطیلی روسپی خانه ها در فرانسه
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - تعدادی از روسپی ها در اعتراض به تصویب قانون تجمع کرده اند. پلاکاردهایی در دست داشتند که بر آن نوشته بود: “مرا آزاد نکن. خودم مراقب خودم هستم”.
نمایندگان فرانسه با تصویب قانونی پرداخت پول برای سکس را ممنوع و مرتکبان آن را مشمول پرداخت جریمه تا 4274 دلار کرده اند.
کسانی که در ارتکاب این جرم محکوم شناخته شوند درعین حال موظف خواهند شد با شرکت در کلاس هایی درباره شرایط تحمیل شده بر زندگی کارگران جنسی آموزش ببینند.
اختلاف نظر بین دو مجلس فرانسه منجر به تاخیری دو ساله در تصویب این قانون جنجالی شده بود. برخی از کارگران جنسی در آخرین دور مذاکرات بر سر تصویب این قانون به اعتراض در برابر پارلمان جمع شده بودند.

امید است بزودی در آلمان هم این قانون تصویب شود. پیش از این در کشورهای اسکاندیناوی روسپی گری در برابر پول ممنوع شده بود. سکس پولی اثرات زیان برای برای جامعه دارد. آلمان از این جهت به بهشت روسپی های اروپا تبدیل شده و از سرتاسر اروپا دختران برای کار و درآمد زیاد روسپی گری به آلمان می آیند.
اتحادیه کارگران جنسی می گوید این قانون بر زندگی اعضای این اتحادیه تاثیر می گذارد. تعداد کارگران جنسی در فرانسه به 30 تا 40 هزار نفر تخمین زده شده است.
حامیان این قانون می گویند تصویب آن به مبارزه با شبکه های قاچاق انسان نیز کمک می کند. این قانون در عین حال به کارگران جنسی خارجی در فرانسه دریافت اجازه اقامت موقت در فرانسه را به ازای تغییر کار تسهیل می کند. ماد الیویه یکی از نمایندگان سوسیالیست فرانسه به خبرگزاری فرانسه گفته است “مهم ترین بعد این قانون ارائه کارت هویت به کارگران جنسی است چرا که می دانیم 85 درصد از آنها قربانیان قاچاق انسانند.”
خبرنگاران می گویند سنای عموما راست گرای فرانسه با این ممنوعیت مخالف بوده اند و مذاکرات عموما به بن بست می رسیده است. کسانی که در خرید سکس مجرم شناخته شوند اولین بار 1500 یورو جریمه می شوند که در صورت تکرار جرم دو برابر خواهد شد. سوئد اولین کشوری است که به جای هدف گرفتن کارگران جنسی، خریداران سکس را مرتکب جرم شناخت.
مقامات سوئد می گویند از زمان تصویب این قانون تعداد زنانی که در محله های فروش سکس استکهلم دیده می شدند کاهش یافته است.
rfi


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield