پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

زن داعشی فرانسوی به حبس محکوم شد ایرانیان فرانسه

زن داعشی فرانسوی به حبس محکوم شد
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - باشگاه خبرنگاران / یک زن فرانسوی که در سال 2014 برای عضویت در داعش به سوریه رفته بود، به تحمل 14 سال حبس محکوم شد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، دادگاهی در فرانسه زنی را که با داشتن چهار فرزند به همراه همسرش به سوریه رفته بود تا در کنار گروه‌های تروریستی به مبارزه بپردازد، به تحمل حبس محکوم کرد.
منابع قضایی در فرانسه روز جمعه اعلام کردند زنی به نام «جیهان مخزومی» که با همسر و چهار فرزندشان به سوریه سفر کرده بود، به جرم پیوستن به سازمانی تروریستی و بدرفتاری با کودکان، به تحمل 14 سال حبس محکوم شد.
بر اساس این گزارش، رئیس هیئت منصفه‌ای که حکم را صادر کرد، مخزومی را به مشارکت آگاهانه در سازمانی جنایتکار متهم و تاکید کرد محکومیت چنین فردی تنها حبس قطعی می‌تواند باشد.
مخزومی در سال 2014 به همراه همسرش، ادی لورو , سه فرزند سه تا پنج ساله از ازدواج‌های قبلی و نوزاد سه هفته‌ای مشترک خود به سوریه رفتند و در شهر رقه به عضویت داعش در آمدند. با توجه به اطلاعات موجود، به نظر می‌رسد همسر مخزومی در سوریه کشته شده باشد. مخزومی در ماه اکتبر 2016 و هنگام بازگشت از سوریه، در فرودگاه «رواسی» پاریس بازداشت شد. او سه فرزند خود را به همراه داشت, اما دختر همسرش را با خود به فرانسه نیاورده بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield