ایرانیان جهان

آخرين مطالب

بیمه در آلمان ایرانیان آلمان

  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - بنا بر قوانین کشوری در آلمان، بیمه های اجباری متعددی پیش بینی شده اند که عبارتند از بیمه درمانی، بیمه بازنشستگی، بیمه بیکاری، بیمه حوادث حین کار و بیمه مراقبت دراز مدت، که آنها را پنج « ستون » نظام تامین اجتماعی می نامند. اکثر افراد شاغل و خانواده های آنها ( یعنی بیش از هشتاد در صد جمعیت کشور ) تحت نظام تامین اجتماعی دولت خدمات درمانی دریافت می کنند گرچه می توانند تحت شرایط خاص از بیمه های در مانی خصوصی نیز استفاده کنند. کارمندان و خانواده های آنها به موجب برنامه های تامین اجتماعی دولتی از حمایت قابل توجهی برخوردارند که به دانش آموزان کارآموزان و کارکنانی که در مرخصی به سر می برند و همچنین بازنشستگان نیز قابل تعمیم است. اطمینان حاصل کنید که خانواده تان در فاصله زمانی که کشور محل سکونت سابق خود را ترک می کنید تا زمانی که در آلمان بیمه درمانی تهیه می نمایید از بیمه درمانی کامل بهره مند باشند. یکی از راه های نیل به این هدف استفاده از بیمه نامه مسافرتی است. با وجود این معمولاً بهتر آن است که بیمه نامه فعلی خود را طوری تکمیل کنید که سفر به آلمان را نیز تحت پوشش قرار دهد تا آنکه بیمه نامه جدیدی امضاء کنید( بیشتر بیمه نامه ها را می توان طوری تکمیل کرد که چند ماه از پوشش بین المللی را نیز در بر گیرند بخصوص اگر به نوعی بیماری مبتلا هستید که ممکن است بیمه نامه جدید آنرا تحت پوشش نداشته باشد ).
اگر قصد شما از آمدن به آلمان بدون اشتغال است در اینصورت برای دریافت اجازه اقامت باید ثابت کنید که از بیمه درمتنی مناسبی که حداقل در حد بیمه مقرر آلمان است برخوردارید. گروهی از بیمه گران بین المللی امر بیمه درمانی اتباع خارجی طرح های ویژه بیمه گروهی نیز عرضه می کنند. در آلمان در برخی موارد معدود تهیه بیمه خصوصی اجباری است متداولترین مثال بیمه شخص ثالث اتومبیل است بطوری که برای به ثبت رساندن وسیله نقلیه ارائه مدرکی دال بر بیمه بودن آن ( مدرکی که آنرا ( Doppelkarte) می نامند ) ضروری است. از نظر برخی مالکین یکی از شرایط اجاره دادن ملک این است که مستاجر بیمه مسئولیت شخص ثالث داشته باشد( جهت حمایت از منافع مالک ). همچنین اگر قصد داشته باشید برای خرید خانه وام بگیرید احتمالاً از شما خاسته می شود که به منظور حمایت از منافع وام دهنده بیمه عمری بخرید که در صورت فوت شما مبلغ وام را به وام دهنده مسترد دارد. اگر بخواهید اتومبیلی اجاره کنید و یا آنرا بصورت نسیه خریداری نمایید صاحب آن از شما خواهد خواست که تا زمان کامل پرداخت بها اتومبیل را بیمه جامه ( Vollkasko) نمایید. از بیمه های اختیاری می توان به بیمه بازنشستگی تکمیلی برخی اشکال بیمه درمانی خصوصی بیمه لوازم خانه بیمه تعهد شخص ثالث بیمه مسافرت بیمه خرابی اتومبیل و بیمه عمر اشاره کرد. در کلیه موارد مربوط به بیمه شما خود مسئولید که اطمینان حاصل کنید خود و خانواده تان در آلمان از پوشش بیمه کافی و قانون برخوردارند.
شرکتهای بیمه در آلمان
بیمه یکی از مهمترین فعالیت های تجاری در آلمان است و شرکت های بیمه بسیاری در این کشور فعالیت دارند که از میان آنها می توان انتخاب کرد.
بسیاری از آنها از خدمات بیمه متنوعی عرضه می کنند در حالی که در برخی دیگر در زمینه خاصی تخصص و تبحر دارند. شرکت های بزرگ بیمه در سراسر آلمان دفاتر نمایندگی دارند. برخی از این شرکت های بزرگ و معتبر عبارتند از Allianz , AXA و ZURICH . ولی شرکت های بسیار دیگری هم وجود دارند. در بسیاری از شهرها می توان نمایندگی های مستقر و نیز دلالان ( Makler و یا Mehrfachagent ) بسیاری یافت که نمایندگی شرکت های مختلف بیمه را به عهده دارند و به شما شما امکان می دهند بیمه نامه های شرکت های مختلف را با همین مقایسه کنید. در هر شهر تعداد مشاور بیمه ( Versicherungsberater ) نیز به کار مشغولند که به ازای دریافت مبلغی شما را در مورد انواع بیمه نامه هایی که نیاز دارید و نیز بهترین و مقرون به صرفه ترین بیمه نامه ها راهنمایی می کند. این مشاوران مستقل نماینده شرکت های بیمه نیستند و از آنها پورسانت نمی گیرند. بسیاری از بانک ها و صندوق های پس انداز ( Sparkassen ) طرح های بیمه ویژه خود دارند. (به عنوان مثال Deutsche Herold شعبه مخصوص رسیدگی به امور بیمه Deutsche Bank است ) و قسمتی از توصیه های مالی و خدمات سرمایه گذاری که به مشتریان خود عرضه می کنند تجزیه و تحلیل نوع پوشش بیمه مشتری است.
Quelle فروشگاه زنجیره ای بزرگی که از طریق سفارش پستی نیز خدمات ارائه می دهد مانند بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای دیگر بیمه نامه های خاص خود را دارد که شامل بیمه تعطیلات بیمه مسافرت و بیمه عمر است. در سال های اخیر شرکت های بیمه تلفنی نیز روی کار آمدند که معمولاً در رقابت با یکدیگر حق بیمه کمتری طلب می کنند. به علاوه می توانید شرکت های بیمه بسیاری را از طریق اینترنت بیابید ( به عنوان مثال www.verischerungsverglich.de ) که بسیاری از آنها به فرد امکان می دهند ارزش آنچه را قصد دارد بیمه کند خود تضمین بزند و از طریق اینترنت قرارداد ببندد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رابطه قیمت موز و دلار در بازار

تبدیل مجتمع‌های تجاری به کلاس های درس

تحریم‌ها و آینده صادرات نفت

یادداشت همتی درباره مسایل بانکی، پولی و ارزی

دلار در مرز 28 هزار تومان

استارت بورس برای پایان اصلاح

حمله رضایی و جلیلی به سیاست هسته‌ای

درآمد میلیاردی از جریمه افغان‌ها

قتل‌های خانوادگی، پرونده‌ای که قطورتر می شود

د‌و روایت متفاوت ازمرگ قاضی منصوری

خیر و شر گرانی دلار

نگرانی اسرائیل از تصاویر تازه انتقام موشکی ایران

کرملین چگونه از پوتین در برابر کرونا محافظت می کند

هراس ترامپ از کتاب افشاگرانه بولتون

خط ارزی تهران-بغداد

خط شورش 30 خرداد

غلیان ناسیونالیسم هندو در خیابان‌های دهلی

سندرمِ مسدود‌سازی

در ژوئن 2020 راه اکتبر 2003 را نروید!

مین‌گذاری مسیر پیش روی تهران

جنبه‌های حقوقی دسترسی آژانس

با آژانس چه کنیم؟

خشم بی‌سابقه روس‌ها از پوتین

دنبال تسلط بر مراکز نظامی ایران هستند

پاسخ ایران چه باید باشد؟

پارادوکس آمازون در دوران کرونا

داغی که سی‌ ساله شد

فارن پالیسی: چین، هند را به آغوش آمریکا سوق می‌دهد

چرا دلارهای ایران را پس نمی‌دهند؟

افزایش ابتلای کودکان به کرونا

از NPT به‌طور تدریجی خارج شویم

دیپلمات سابق: خروج ایران از «NPT» تهدیدی بزرگ برای منافع ملی است

چه شد کرونا باز هم برگشت

پایان متهم ردیف نهم در اروپا

قتل های ناموسی؛ 3 جنایت و برجسته شدن یک اصطلاح قدیمی

اروپا با برجام چه می‌کند؟

تبعات ادامه‌دار یادگار مهندسی دوران احمدی‌نژاد

واشنگتن پست: به ترامپ رای دهید یا او از شما شکایت می‌کند

بیرون می‌آیید ماسک بزنید

مدیریت سهام عدالت؛ روش غیرمستقیم سود بیشتری دارد

اکنون و آینده بازار ارز

فارین پالیسی: جهان در حال تماشای افول آمریکاست

جاسوسی جت‌های FBI از معترضان

سرمقاله خراسان/ روزنامه خراسان؛ دیروز پرشکوه آینده طلایی

سرمقاله کیهان/ بدرقه با قطعنامه در خط پایان!

سرمقاله وطن امروز/ دموکرات‌ها نسخه «جین شارپ» را در آمریکا اجرا می‌کنند

سرمقاله فرهیختگان/ قتل‌های ناموسی؛ نتیجه‌ بازنمایی اشتباه غیرت

سرمقاله شرق/ امنیت در گرو معیشت

سرمقاله اعتماد/ اول فرهنگ ‌سازی کنیم

سرمقاله ایران/ سه پیشنهاد برای کنار آمدن با کرونا