پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

بیمه در آلمان ایرانیان آلمان

بیمه در آلمان
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - بنا بر قوانین کشوری در آلمان، بیمه های اجباری متعددی پیش بینی شده اند که عبارتند از بیمه درمانی، بیمه بازنشستگی، بیمه بیکاری، بیمه حوادث حین کار و بیمه مراقبت دراز مدت، که آنها را پنج « ستون » نظام تامین اجتماعی می نامند. اکثر افراد شاغل و خانواده های آنها ( یعنی بیش از هشتاد در صد جمعیت کشور ) تحت نظام تامین اجتماعی دولت خدمات درمانی دریافت می کنند گرچه می توانند تحت شرایط خاص از بیمه های در مانی خصوصی نیز استفاده کنند. کارمندان و خانواده های آنها به موجب برنامه های تامین اجتماعی دولتی از حمایت قابل توجهی برخوردارند که به دانش آموزان کارآموزان و کارکنانی که در مرخصی به سر می برند و همچنین بازنشستگان نیز قابل تعمیم است. اطمینان حاصل کنید که خانواده تان در فاصله زمانی که کشور محل سکونت سابق خود را ترک می کنید تا زمانی که در آلمان بیمه درمانی تهیه می نمایید از بیمه درمانی کامل بهره مند باشند. یکی از راه های نیل به این هدف استفاده از بیمه نامه مسافرتی است. با وجود این معمولاً بهتر آن است که بیمه نامه فعلی خود را طوری تکمیل کنید که سفر به آلمان را نیز تحت پوشش قرار دهد تا آنکه بیمه نامه جدیدی امضاء کنید( بیشتر بیمه نامه ها را می توان طوری تکمیل کرد که چند ماه از پوشش بین المللی را نیز در بر گیرند بخصوص اگر به نوعی بیماری مبتلا هستید که ممکن است بیمه نامه جدید آنرا تحت پوشش نداشته باشد ).
اگر قصد شما از آمدن به آلمان بدون اشتغال است در اینصورت برای دریافت اجازه اقامت باید ثابت کنید که از بیمه درمتنی مناسبی که حداقل در حد بیمه مقرر آلمان است برخوردارید. گروهی از بیمه گران بین المللی امر بیمه درمانی اتباع خارجی طرح های ویژه بیمه گروهی نیز عرضه می کنند. در آلمان در برخی موارد معدود تهیه بیمه خصوصی اجباری است متداولترین مثال بیمه شخص ثالث اتومبیل است بطوری که برای به ثبت رساندن وسیله نقلیه ارائه مدرکی دال بر بیمه بودن آن ( مدرکی که آنرا ( Doppelkarte) می نامند ) ضروری است. از نظر برخی مالکین یکی از شرایط اجاره دادن ملک این است که مستاجر بیمه مسئولیت شخص ثالث داشته باشد( جهت حمایت از منافع مالک ). همچنین اگر قصد داشته باشید برای خرید خانه وام بگیرید احتمالاً از شما خاسته می شود که به منظور حمایت از منافع وام دهنده بیمه عمری بخرید که در صورت فوت شما مبلغ وام را به وام دهنده مسترد دارد. اگر بخواهید اتومبیلی اجاره کنید و یا آنرا بصورت نسیه خریداری نمایید صاحب آن از شما خواهد خواست که تا زمان کامل پرداخت بها اتومبیل را بیمه جامه ( Vollkasko) نمایید. از بیمه های اختیاری می توان به بیمه بازنشستگی تکمیلی برخی اشکال بیمه درمانی خصوصی بیمه لوازم خانه بیمه تعهد شخص ثالث بیمه مسافرت بیمه خرابی اتومبیل و بیمه عمر اشاره کرد. در کلیه موارد مربوط به بیمه شما خود مسئولید که اطمینان حاصل کنید خود و خانواده تان در آلمان از پوشش بیمه کافی و قانون برخوردارند.
شرکتهای بیمه در آلمان
بیمه یکی از مهمترین فعالیت های تجاری در آلمان است و شرکت های بیمه بسیاری در این کشور فعالیت دارند که از میان آنها می توان انتخاب کرد.
بسیاری از آنها از خدمات بیمه متنوعی عرضه می کنند در حالی که در برخی دیگر در زمینه خاصی تخصص و تبحر دارند. شرکت های بزرگ بیمه در سراسر آلمان دفاتر نمایندگی دارند. برخی از این شرکت های بزرگ و معتبر عبارتند از Allianz , AXA و ZURICH . ولی شرکت های بسیار دیگری هم وجود دارند. در بسیاری از شهرها می توان نمایندگی های مستقر و نیز دلالان ( Makler و یا Mehrfachagent ) بسیاری یافت که نمایندگی شرکت های مختلف بیمه را به عهده دارند و به شما شما امکان می دهند بیمه نامه های شرکت های مختلف را با همین مقایسه کنید. در هر شهر تعداد مشاور بیمه ( Versicherungsberater ) نیز به کار مشغولند که به ازای دریافت مبلغی شما را در مورد انواع بیمه نامه هایی که نیاز دارید و نیز بهترین و مقرون به صرفه ترین بیمه نامه ها راهنمایی می کند. این مشاوران مستقل نماینده شرکت های بیمه نیستند و از آنها پورسانت نمی گیرند. بسیاری از بانک ها و صندوق های پس انداز ( Sparkassen ) طرح های بیمه ویژه خود دارند. (به عنوان مثال Deutsche Herold شعبه مخصوص رسیدگی به امور بیمه Deutsche Bank است ) و قسمتی از توصیه های مالی و خدمات سرمایه گذاری که به مشتریان خود عرضه می کنند تجزیه و تحلیل نوع پوشش بیمه مشتری است.
Quelle فروشگاه زنجیره ای بزرگی که از طریق سفارش پستی نیز خدمات ارائه می دهد مانند بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای دیگر بیمه نامه های خاص خود را دارد که شامل بیمه تعطیلات بیمه مسافرت و بیمه عمر است. در سال های اخیر شرکت های بیمه تلفنی نیز روی کار آمدند که معمولاً در رقابت با یکدیگر حق بیمه کمتری طلب می کنند. به علاوه می توانید شرکت های بیمه بسیاری را از طریق اینترنت بیابید ( به عنوان مثال www.verischerungsverglich.de ) که بسیاری از آنها به فرد امکان می دهند ارزش آنچه را قصد دارد بیمه کند خود تضمین بزند و از طریق اینترنت قرارداد ببندد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وزیر دفاع آلمان: خطر داعش در عراق هنوز به پایان نرسیده است

7 بمب در آلمان خنثی شد

حزب دولتی آلمان: ترامپ فردی خودشیفته و بی مسئولیت است

توصیه وزیر خارجه لوکزامبورگ به اتحادیه اروپا درباره فلسطین

کاهش چشمگیر تولید ناخالص داخلی آلمان در سال 2019

رشد اقتصادی آلمان در پایین‌ترین سطح 6 سال اخیر

واکنش کیکر آلمان به تصمیم AFC درمورد ایران

منابع آلمانی ترور سردار سلیمانی را نقض قوانین بین المللی خواندند

آلمان: با خروج نیروهای بین‌المللی از عراق داعش بازمی‌گردد

مواضع ضدترامپی مرکل و پوتین در مسکو

تاکید پوتین و مرکل بر ضرورت حفظ توافق هسته ای و اجرای کامل آن

آلمان برای ترامپ تره هم خورد نکرد

آلمان درخواست ترامپ برای مسئولیت بیشتر ناتو در غرب آسیا را رد کرد

گفت وگوی ترامپ و مرکل درباره ایران، عراق و لیبی

آلمان خود را برای خروج ناگهانی از عراق آماده می کند

هایکو ماس خبر داد: قصد آلمان برای مذاکره با ایران به منظور آرام سازی اوضاع

انتقاد شدید سخنگوی وزارت خارجه از مواضع منتسب به دولت آلمان درباره ترور سردار سلیمانی

سخنرانی مرکل به مناسبت سال جدید میلادی

اعتصاب‎ها به آلمان رسید

آلمان در رویای سوئیس شدن

مرکل و پوتین رایزنی کردند

رهبر سبزهای آلمان برای انتقال زنان و کودکان ایزدی به کشورش به پارلمان متوسل می شود

لیختن اشتاین ؛ طبیعتی فوق العاده بکر و زیبا برای پیاده روی در طبیعت/تصاویر

رکورد تازه آلمان در زمینه صادرات تسلیحات

خدمه پرواز لوفت‌هانزای آلمان اعتصاب می‌کنند

انتقاد وکیل آلمانی از ممنوعیت حجاب در مدارس

دفاع مشکوک از FATF پس از دیپلمات‌فروشی در آلمان

ساز آلمانی که در تبریز کوک می ‍شود

نخستین خرید تابستانی بایرن

جایزه آلمانی موگرینی

«اعلام جنگ» مرکل علیه ترامپ

آلمان: آماده مقابله با تحریم‌های آمریکا هستیم

افرایش اسلام‌ستیزی در آلمان

آنگلا مرکل: تحریم های روسیه تمدید شد

اشتاینمایر: من «مِتوشالح» شده بودم

داروهای آلمانی هشت برابر ایران گیاهی‌اند

ضرر تحریم ایران برای فعالان اقتصادی آلمان

ایران قدیم در آرشیو عکس خبرگزاری آلمان

معرفی واژه نامه آلمانی- فارسی

بیمه در آلمان

آلمان ششمین کشور صادر کننده کالا به ایران

کونیگزبرگ

استرداد پنج تروریست داعشی از ترکیه به آلمان

نرخ بیکاری آلمان در کمترین سطح 39 سال اخیر

بزرگترین گردهمایی بابا نوئل‌ها در آلمان در آستانه کریسمس

بیت کوین در آلمان قانونی می‌شود

اپلیکیشن زبان ویژه دوره انتگراسیون آلمان

تابلوی ناپلئون در برلین

اشتات فست درسدن

مراسم کارناوال ها در آلمان