پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

بازگشت پژو به ایران تقریبا غیرممکن شد! ایرانیان فرانسه

بازگشت پژو به ایران تقریبا غیرممکن شد!
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان-

بازار خودرو ایران بعد از فرانسه بزرگترین بازار فروش محصولات پژو-سیتروئن بود. سیتروئن نیز بعد از برجام تلاش کرد با خرید 50 درصد سهام شرکت سایپا کاشان بار دیگر حضور جدی در بازار ایران داشته باشد.
وب سایت اخبار خودرو: بازار خودرو ایران بعد از فرانسه بزرگترین بازار فروش محصولات پژو-سیتروئن بود. سیتروئن نیز بعد از برجام تلاش کرد با خرید 50 درصد سهام شرکت سایپا کاشان بار دیگر حضور جدی در بازار ایران داشته باشد.
اما بازگشت تحریم ها برنامه های این خودروساز فرانسوی را در سایت کاشان ناتمام گذاشت. هر چه تجربه بازگشت تحریم ها برای سیتروئن جدید بود، پژویی ها پیش تر این تجربه را در سال های ابتدایی دهه 90 شمسی داشتند.
بعد از نزدیک به 17 ماه از بازگشت تحریم ها و خروج پژو سیتروئن از ایران، این قرارداد با فیات کرایسلر می تواند بازار جدید ایالات متحده آمریکا را در دسترس این گروه خودروساز فرانسوی قرار دهد. هر دو خودروساز فرانسوی حاضر در این ائتلاف، در فاصله زمانی میان اوسط دهه 80 و اوایل دهه 90 میلادی فعالیت خود را در بازار ایالات متحده آمریکا متوقف کرده بودند. البته بعد از خروج پژو از ایران کارلوس تاوارز از برنامه این شرکت در بازار ایالات متحده آمریکا خبر داد.
آن طور که این مدیر خودروساز گفته بود بازگشت محصولات این برند فرانسوی به جاده های ایالات متحده آمریکا زودتر از سال 2026 اتفاق نخواهد افتاد. در زمانی که این خبر از سوی مدیرعامل پژو سیتروئن اعلام شد، هنوز خبری از ادغام این گروه خودروسازی با فیات کرایسلر نبود. حال به نظر می رسد پژو سیتروئن برای حضور در دومین بازار بزرگ خودروی جهان با این ادغام به نوعی دوپینگ کرده و شاهد حضور این برند خودروساز در ایالات متحده آمریکا زودتر از برنامه زمانی تعیین شده باشیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield