پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

سقوط محبوبیت نخست وزیر استرالیا در آتش سوزی های جنگلی ایرانیان استرالیا

سقوط محبوبیت نخست وزیر استرالیا در آتش سوزی های جنگلی
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان-یک نظرسنجی که نتایج آن دیروز (دوشنبه) منتشر شد نشان داد، محبویت نخست وزیر استرالیا در پی آتش سوزی گسترده ویرانگر در این کشور که تاکنون بالغ بر 28 تن را کشته و 2000 خانه را نیز تخریب کرده، به شدت افت پیدا کرده است.
به گزارش رویترز، اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا شدیدا به سبب کُندی مقامهای دولتش در پاسخ به بحران بی سابقه آتش سوزی در اراضی طبیعی این کشور و فاش شدن حضورش در تعطیلات به همراه خانواده در هاوایی در زمان گسترش بحران آتش سوزی، مورد انتقاد گسترده قرار گرفته است. او در مصاحبه ای به شبکه ای بی سی نیوز استرالیا گفت: مسائلی در عرصه میدانی وجود دارند که من می توانستم بهتر آنها را مدیریت کنم.
در حالی که چند ماه از آغاز این آتش سوزی گسترده در اراضی طبیعی استرالیا گذشته و تا کنون مساحت 10.3 میلیون هکتار در این آتش سوزی سوخته اند، نخست وزیر استرالیا در اوایل ماه ژانویه بسته ای مالی به ارزش 1.4 میلیارد دلار آمریکا را به عنوان صندوق جبران خسارات آتش سوزی اعلام کرده و 3000 تن از سربازان ذخیره ارتش این کشور را نیز به منظور حمایت از تلاشها برای خاموش کردن آتش سوزی به خدمت گرفته است.
با این حال عمده استرالیایی ها پاسخ مقامها به بحران آتش سوزی را کُند و ناکافی می دانند. در نظرسنجی انجام شده از سوی شرکت NewsPoll که از روز چهارشنبه تا روز شنبه انجام شد، محبوبیت اسکات موریسون با کاهش هشت درصدی، به کمترین حد خود از زمانی که او در اوت 2018 رهبر حزب لیبرال شد، رسیده است.
در این نظرسنجی آنتونی آلبانیز، رهبر حزب اپوزیسیون کارگر در استرالیا محبوبیتش از موریسون بیشتر شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield