ایرانیان جهان

آخرين مطالب

شریعتمداری در دومین جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی) :

نیازمند نظام مالیاتی عادلانه‌ و مشوق تولید هستیم/ اصلاح فضای کسب و کار مشارکت همه دستگاه‌ها را می‌طلبد/ با بازاریابی، استاندارد سازی و برندسازی از تولیدکنندگان داخلی حمایت کنیم وزارت رفاه

  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : نیازمند نظام مالیاتی عادلانه‌ای هستیم که مشوق تولید باشد . در این راستا تلاش های زیادی انجام شده اما در عین حال فرارهای مالیاتی نیز وجود دارد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ، " محمد شریعتمداری " امروز سه شنبه هشتم بهمن ، در دومین جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی) که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزارشد بر لزوم توجه به درآمدهای مالیاتی در کشور تاکید کرد .
وی گفت : در عین حال عمده درآمدهای مالیاتی کشور ناشی از فشار به فعالیت‌های تولیدی است اما در عوض به توسعه پایه‌های مالیاتی و اینکه به جایی برسیم هر فرد خودش مالیات پرداخت کند، نپرداخته‌ایم.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ابراز امیدواری کرد که نمایندگان مجلس شورای اسلامی برخی مفاد بودجه سال آینده را به گونه‌ای تنظیم کنند که اخذ مالیات حامی تولید در کشور باشد.
شریعتمداری افزود : حمایت از تولید ملی موضوعی چند جانبه است و اگر سفیران کشورمان، سفیرانی اقتصادی باشند یک رویکرد اساسی در این راستا شکل خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه رهبرمعظم انقلاب همواره در طی دهه‌های گذشته به موضوع اقتصاد پرداخته و دغدغه رسیدگی به تولید را داشته ‌اند، گفت: ایشان همواره به دنبال جلب افکار عمومی و مسئولان درباره تقویت اقتصاد بوده‌اند به طوری که از سال 89 نام گذاری سال ها با عناوین اقتصادی انجام شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در سالهای اخیر کشور شاهد افت و خیزهایی در اقتصاد بوده است به ‌طوری ‌که در برخی از سالها درآمدها و پس‌اندازها افزایش و در برخی از سالها هم کاهش یافت.
شریعتمداری با بیان اینکه باید از این افت و خیزها درس گرفت و از حداقل فرصت‌ها استفاده حداکثری کرد گفت : روندهای اقتصادی نشان می‌دهد در مقاطعی بر مبنای گفتمان ملی واحد حرکت نکردیم اما امروز با شنیدن انتظارات بخش خصوصی در سطح خوب گفتمان قرار داریم و در آستانه اخذ تصمیم‌های مهم هستیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بودجه سال 99 در مجلس مطرح است، گفت: امیدواریم برای حمایت از تولید داخل تصمیمات درست و پایه‌گذاری‌های خوبی انجام شود.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه موضوع تولید ملی همه ‌جانبه است، اظهار داشت: وزرا و سفرای اقتصادی برای فتح بازارهای جهانی رویکرد خوبی را در پیش گرفتند و وزارت اقتصاد و بانک مرکزی می‌توانند نقش مهمی در سودآور شدن تولید داخل ایفا کنند.
وی تاکید کرد: در شرایطی که بودجه سال 99 در حال بررسی است ، استفاده از اهرم بودجه عمومی یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده در این فرایند است.
شریعتمداری افزود: با وجود تلاش‌ها در نظام مالیاتی برای ایجاد درآمدهای عادلانه شاهد آن هستیم که کسانی علیرغم درآمدهای هنگفت، تابلوی سازمان مالیاتی را ندیده اند .
وی با بیان اینکه به سمت گسترش پایه‌های مالیاتی حرکت می‌کنیم، گفت: در این ساز و کار به دنبال افزایش درآمدهای مالیاتی هستیم و هر فرد مکلف به پرداخت مالیات به صورت شخصی است و سامانه مالیاتی باید با این سیاست‌های جدید به‌روز شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه نیازمند نظام مالی مالیاتی حامی تولیدکننده هستیم، گفت: در فصل تصویب بودجه باید به این موضوع توجه کنیم و بودجه باید حامی تولیدکنندگان باشد.
شریعتمداری افزود: کارمندان دولت و فعالانی که پروانه صنفی یا تابلو در اختیار دارند هدف اول مالیات هستند اما قانون بودجه باید جلوی فرارهای مالیاتی را بگیرد و این موضوع در بودجه امسال در اولویت باشد.
وی با تاکید بر اینکه در موضوع واردات با سیاست‌های دوگانه مواجه هستیم، گفت: همواره در حال مذاکره هستیم که آیا ارائه خدمات ارزان و باکیفیت مهمتر است یا حمایت از تولید داخل و این دعوای همیشگی ما در کشور بوده است.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی افزود : قطعا در بلندمدت حمایت از تولید به نفع کشورمان خواهد بود.
وی اظهار داشت: در حالی در آستانه تعیین دستمزد هستیم که با افزایش قراردادهای سفید مواجه ایم اما توصیه من به کارفرمایان این است که سود آتی خود را در رضایت از کارگران و نیروی کار خود بدانند چراکه اگر رفاه آنها افزایش یابد، کیفیت تولید هم بالا می‌رود. شاید در ابتدای کار، سود کارفرمایان کاهش یابد اما در نهایت به نفع آنها خواهد بود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود : چنانچه وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک رکزی کاری کنند که تولید ملی با صرفه‌تر از فعالیت‌های سفته بازی شود، می‌تواند پایه‌گذار اقدامی ارزشمند در رونق تولید ملی شود.
وی اصلاح فضای کسب و کار را موضوعی همه جانبه برشمرد که مشارکت همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها را می‌طلبد.
شریعتمداری با اشاره به وضعیت تحریم‌ها خاطرنشان کرد: این تهدید در عین حال فرصت‌هایی را برای کشور به وجود آورده است. امروز خارجی‌ها به ما اجازه فروش نفت نمی‌دهند و باید از این تهدید یک فرصت ساخت و برای حمایت از تولید داخلی تلاش مضاعف داشته باشیم .
وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی به وجود نگاه‌های دوگانه در سال‌های گذشته در برخی مسائل اساسی اشاره کرد و گفت: اتکای به نفت یکی از این مشکلات بوده که بودجه عمومی را متاثر کرده و دست ما را برای واردات بازگذاشته است. یقینا" نگاه به این سرمایه فوق‌العاده به عنوان یک قلک، نگاه غلطی است که در سال‌های گذشته حاکم بوده است و سبب شده از سایر مواردی که می‌توانست اقتصاد کشور را شکوفا کند غافل شویم.
شریعتمداری افزود: دو سال پیش و در زمان مسوولیت وزارت صنعت،‌معدن و تجارت واردات 1399 قلم کالا را به کشور ممنوع کردیم و از طرف دیگر ظرفیت‌های خالی تولید را به کار گرفتیم امروز این مسیر باید ادامه یابد.
وی همچنین از وزیر صنعت،‌معدن و تجارت به دلیل اینکه واردات کالاهایی که در کشور نمونه داخلی دارند را ممنوع کرده است قدردانی کرد .
وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی همچنین به لزوم حمایت مردم از تولید ملی تاکید کرد و گفت: تحقق این مهم در گرو تولید کیفی داخلی است که با به‌کارگیری فناوری‌های جدید و جلب رضایت تولیدکنندگان کالاها محقق می‌شود.
شریعتمداری به موضوع تعیین حداقل دستمزد در روزهای آینده اشاره کرد و گفت: از نظام کارفرمایی کشور خواهش می‌کنیم که سود آتی خود را در رضایت مجریان کار ببینند و بدانند سود کارفرما در رضایت کارفرما و پرسنل است.
وی تاکید کرد: باید از همه کالاهایی که به طور کامل در داخل ساخته می‌شوند با بازاریابی، استاندارد سازی و برندسازی آنها حمایت کرد و در مرحله بعد از همه کالاهایی که مواد اولیه‌شان از خارج از کشور تامین می‌شود حمایت شود.
وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی با ذکر اهمیت فضای کسب و کار که امروز به مشکلی اساسی فراروی سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی تبدیل شده تاکید کرد: فضای کسب و کار باید به فوریت اصلاح و ابلاغ شود.
شریعتمداری لزوم اکرام تولیدکنندگان و استفاده از فکر و اندیشه جوانان، شیوه‌های جدید تولید و واسپاری امور به دست انجمن‌ها، اتحادیه‌ها، کانون‌ها و سازمان‌های مردم نهاد برای برعهده گرفتن وظایف دولت را مورد تاکید قرار داد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: تعاونی نسخه فوری حل اشتغال جوانان است

سهمیه هرمزگان در اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی 2300 نفر تعیین شد

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد: برای تحقق عدالت اجتماعی در جامعه باید تلاش کنیم

ثبت‌نام بیش از 3 هزار کارگر گلستانی در طرح اقدام ملی مسکن

تعاونی مسکن مهر استان زنجان 100 درصد تعهدات خود را انجام داده است

مدیرکل بهزیستی استان البرز : نظارت دقیق ،مستمر و شفافیت راهکار موثر در پیشگیری از فساد و آسیبهاست

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان: کمک به تامین اشتغال ایثارگران از رسالت‌های ماست

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در آذربایجان غربی: باید تلاش کنیم با توسعه آموزش‌ها، تغییر را در جامعه رواج دهیم

بیش از 11 هزار نفر در استان زنجان برای مسکن کارگری ثبت نام کردند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: رونمایی از سامانه‌های شفافیت، نمود بارز مبارزه با فساد است

سهم یک هزار و 800 نفری زنجان از مشاغل خانگی

قدم‌های نهایی تا ثبت جهانی اورامان

صدور 7 موافقت اصولی برای ایجاد تأسیسات گردشگری در گیلان

اقدام محققان دانشگاه گلستان برای مرمت بلندترین برج آجری دنیا

کشف باستان‌شناسی به کمک یک دانش‌آموز

زمستان سخت در انتظار گردشگری مصر

افتتاح سه پارک مجسمه زیرآبی در فرانسه

آن روز مانع واردات سیم خاردار بودند، امروز نگرانند موشک صادر کنیم

رژه نمادین اتوبوس های شرکت واحد به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

هشدار جدی درباره تبعات کاهش کشت گندم در کشور

هجوم نقدینگی یا کمبود عرضه؟

یک رییس و هزار اختیار

پیروزی ترامپ مسیر اروپا ‌در خاورمیانه را تغییر می‌‌دهد

اصلاح‌طلبان در انتظار پیروزی بایدن

اصلاح بازار ربطی به مسائل سیاسی ندارد

آقایان !صیادان محلی نابود شدند

هراس از لیدربودنِ رئیس دولت اصلاحات

شمار تلفات کرونا در آمریکا به مرز 200 هزار نفر رسید

درب‌های تاج محل پس از 180 روز به روی مردم باز شد

18 عضو مجلس نمایندگان آمریکا به کرونا مبتلا شدند

توصیه نمایندگان مجلس فرانسه به مردم: واکسن آنفلوانزا بزنید

سوگا راه آبه را می رود؟

آغاز برنامه آموزش نظامی ارتش لیبی توسط ترکیه

تغییرات مدیریتی در شرکت های نفتی عراق به دستور الکاظمی

فتح از انتخابات سراسری قریب الوقوع در فلسطین خبر داد

ترامپ: با رئیس‌جمهور شدن همه دوستانم را از دست دادم

توضیح وزیر خارجه عراق درباره سیاست خارجه بغداد و رابطه با تل‌آویو

جمهوری آذربایجان پهپاد ارمنستانی را ساقط کرد

نقشه مدیترانه‌ای ترامپ

درخواست بایدن از جمهوریخواهان

واکنش روسیه به اولتیماتوم آمریکا درباره ادامه خلع سلاح

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به واشنگتن می‌رود

رئیس‌جمهور الجزایر: فرانسه باید به جنایت‌های خود اعتراف کند

حماس به رژیم صهیونیستی هشدار داد

درخواست نخست وزیر لبنان برای اجرای موفقیت‌آمیز ابتکار عمل فرانسه

جزئیات طرح انصارالله برای توقف جنگ علیه یمن

صحنه فرو ریختن مرگبار ساختمان سه طبقه در هند

200 میلیون فوتی‌ کرونا در آمریکا؛ گافی که بایدن داد!

حمایت نخست‌وزیر مجارستان از ریاست‌جمهوری مجدد ترامپ

صهیونیست‌ها «جورج فلوید فلسطین» را بازداشت کردند