پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

شناسایی 800 هزار متقاضی برای مسکن ملی اخبار ایران

شناسایی 800 هزار متقاضی برای مسکن ملی
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - شناسایی 800 هزار متقاضی برای مسکن ملی
سایز متن الف الف
لینک کوتاه در کلیبرد کپی شد! http://akhr.ir/6379567
٧١
٠
صدا و سیما / با اعلام وزیر راه و شهرسازی از یک میلیون و 600 هزار نفری که در سامانه اقدام ملی مسکن، ثبت نام و یا پیامکی اقدام کرده بودند حدود 800 هزار نفر متقاضی واقعی شناسایی شده است.
محمد اسلامی در ‌حاشیه نشست هم اندیشی تشکل‌های حوزه ساخت مسکن بیان کرد: در این جلسه‌ از همه تشکل‌ها، اتحادیه‌ها، انجمن‌ها و کسانی که در توزیع مسکن و تولید کننده مصالح ساختمانی و تاسیساتی فعال بوده‌‌اند دعوت شده بود.
وی گفت: در سال جهش تولید باید این گام بزرگ را برداریم و با هم اندیشی و هم فکری برای اجرای برنامه‌های بزرگ قدم برداریم.
‌‌اسلامی افزود: ممکن است در این راه موانع و کاستی هائی وجود داشته باشد که با شناسایی دقیق باید بتوانیم برای این برنامه و جهش بزرگ در سال 99 اطمینان کسب کنیم.
وزیر راه و شهرسازی گفت: این جلسات را به عنوان شورای راهبری جهش تولید مسکن در ماه‌های آینده هم تکرار خواهیم کرد و هر لحظه که مانع و مشکلی سر راه تولید کنندگان باشد بتوانیم آن را به هنگام دریافت کنیم و برای رفع آن تصمیمات لازم را بگیریم.
وی ادامه داد: مشارکت خیلی خوبی بود و همه کسانی که دعوت شده بودند شرکت کردند و ظرفیت بالایی که وجود دارد میتوانیم گام‌های بلندی برداریم.
‌اسلامی اضافه کرد: امروز در شرایطی هستیم که متقاضیان واقعی خود را شناسایی کرده ایم و در خیلی از جا‌ها طرح‌ها شروع شده و در آینده طرح‌های بزرگتری را با هماهنگی نقش آفرین‌ها در این عرصه خواهیم داشت.
وزیر راه و شهرسازی گفت: امیدواریم این اقدام امروز موجب شود تا در کار‌ها سرعت بیشتری اعمال شود تا بتوانیم باقیمانده طرح‌ها را که هنوز شروع نشده است شروع کنیم تا بتوانیم نهضت خانه سازی در کشور را به معنای واقعی کلمه پدیدار کنیم.
‌اسلامی در خصوص افزایش قیمت جواز ساخت و ساز در سال 99 هم گفت: در ستاد ملی کرونا اتفاقاً تاکید شد تخفیف‌هایی قائل شوند که جذابیت برای ساخت و ساز مسکن افزایش پیدا کند و ما بتوانیم از این طریق تولید و اشتغال فراگیرتری را شاهد باشیم.
وی افزود: تعاونی‌های آموزش و پرورش و نیرو‌های مسلح و وزارت رفاه هم طرح هایشان در حال پیگیری است و دربخش مربوط به نیرو‌های مسلح تعدادی از طرح هایشان شروع شده است و آموزش و پرورش هم 14 هزار واحد آن را کلنگ زده است و برای وزارت رفاه هم منتظر هستیم تا هماهنگی‌های نهایی برای فهرست واحدهایشان و معرفی پیمانکار و سازوکاری که خودشان انتخاب می‌کنند کلنگ زنی آن را هم انجام دهیم.
وزیر راه و شهرسازی درباره سامانه املاک هم گفت: سامانه جامعه املاک مسکن را وزارت راه و شهرسازی رونمایی کرد، اما بعد متوجه شدیم این سامانه خلاء‌های قانونی دارد و در حوزه اختیارات وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی نبود که اطلاعات را درون این سامانه بارگذاری کند، اما با مصوبه دولت در کمیسیون اقتصادی هفته گذشته مصوب شد تا این اختیارات به سازمان امورمالیاتی داده شود تا بتوانند مالیات خانه‌های خالی را بگیرند.
افزایش قیمت مسکن در سال 99
در ادامه این جلسه، رئیس سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها وزارت کشور، گفت: انبوه سازان همیشه گله داشتند از تشریفات زیاد شهرداری‌ها در صدور پروانه که این امر با آسیب شناسی ها، بزودی روندی آسان به خود خواهد گرفت.
‌مهدی جمالی نژاد در حاشیه این نشست افزود: امروز جلسه‌ی بسیار خوبی با همه نهاد‌هایی که تاثیرگذار در حوزه مسکن هستند برگزار شد؛ شهرداری‌ها به عنوان نهاد‌های عمومی غیردولتی می‌توانند نقش مهمی در ساخت مسکن داشته باشند.
رئیس سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها وزارت کشور ادامه داد: ساخت مسکن به عنوان اولین اقدامی است که می‌تواند بیشتری اشتغال را در جوامع شهری ایجاد کند امروز ساخت مسکن نه ارتباطی به ارز‌های خارجی دارد و نه نیازی به واردات و به راحتی می‌تواند موثر در پویایی و نشاط اقتصاد شهری باشد.
وی گفت: شهرداری‌ها در سراسر کشور می‌توانند در ساخت مسکن بسیار بسترساز و مفید باشند، اما با توجه به اینکه خود شهرداری‌ها در شرایط سخت اقتصادی به سر می‌برند و در اسفند با مشکلات بیماری کرونا دست و پنجه نرم کردند و همیشه در این فصل از سال بیشترین مراجعه را برای صدور جواز ساختمانی داشتند، اما به طور کامل تعطیل بودند.
‌جمالی نژاد افزود: با همه مشکلات موجود در شهرداری‌ها بازهم یکسری بسته‌های تخفیف و تشویق برای کسانی که می‌خواهند در این عرصه حضور داشته باشند تا بتوانیم در بحث مسکن ملی هم کمک‌های لازم را انجام دهیم.
وی گفت: در حال برنامه ریزی برای کمیسیون‌های ماده 100 هستیم که در شهر‌های مثل تهران و دیگر کلانشهر‌های تهران بلاتکلیف مانده اند تا بتوانیم کمک کنیم این طرح‌ها هم به چرخه تولید بازگردد.
رئیس سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌ها وزارت کشور اضافه کرد: باید تلاش کنیم تا کسانی که در حوزه ساخت مسکن کار می‌کنند و فعال و پویا هستند دست آویز بروکراسی‌های اداری نشوند و ما تا جایی بتوانیم در کنار تخفیفات عوارض و ساخت و ساز در بخش نظام مهندسی و تامین اجتماعی و بیمه کارگران کار را تسریع خواهیم کرد تا سرمایه گذاران عملکردشان بالا برود.
در ادامه رئیس انجمن انبوه سازان مسکن هم گفت: در حال حاضر حدود 6500 شرکت انبوه ساز در کشور وجود دارد که با تعامل درست با دولت می‌توانند جهش تولید در ساخت مسکن را به خوبی رقم بزنند.
‌رهبر در حاشیه این نشست افزود: افزایش قیمت مسکن، امسال قابل پیش بینی بود چرا که در چند سال گذشته برنامه‌ای برای تولید مسکن وجود نداشته است.
وی گفت: امروز وزارت راه و شهرسازی آماده و پای کار است و برنامه مدونی برای طرح اقدام ملی مسکن دارد که می‌تواند کمک خوبی در حوزه ساخت مسکن باشد.
وی افزود: امروز مشخص شد که ما در پنج سال گذشته برای تولید مسکن کاری نکرده ایم و اگر کاری کرده بودیم امروز به این گرانی و افزایش قیمت برخورد نمی‌کردیم.
وی گفت: امروز شاهد آن هستیم که ساخت مسکن در کشور به 390 هزار واحد در سال رسیده است، اما همین آمار در سال 92 حاکی از ساخت 820 هزار مسکن بود، وقتی تولید مسکن رو به نزول می‌رود در حالی که نیاز مسکن سالانه یک میلیون واحد است باعث افزایش قیمت می‌شود.
رئیس انجمن انبوه سازان مسکن افزود: هر چقدر مسکن کم تولید کنیم و از آن طرف تقاضا داشته باشیم و از طرف دیگر هم رشد جمعیت باز هم شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.
وی اظهار کرد: نسبت مسکن با اجاره بها نسبت عکس است یعنی تقاضا به سمت اجاره می‌رود در حالی که ظرفیت‌ها محدود است، به این طریق باز هم اجاره بها افزایش پیدا می‌کند.
رهبر افزود: وزارتخانه‌های مختلف باید به این سمت بروند تا یک بسته‌ای (پکیج) آماده کنند و به آمایش دقیق سرزمینی شهر‌های کوچک و روستا‌ها را به سمت ساخت بیشتر مسکن ببریم تا مهاجرت رخ ندهد چرا که مهاجرت خودش موجب حاشیه نشینی‌ها خواهد شد.
وی گفت: حاشیه نشینی در شهر‌ها همیشه توسط افرادی روی داده است که توان مالی آن چنانی ندارند برای خرید و هم برای اجاره و معضلی می‌شوند برای شهر‌های بزرگ.
رهبر اضافه کرد: به نظر می‌رسد وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی ساخت مسکن همراه با وزارت کار، وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی با هماهنگی و همفکری می‌توانند این برنامه ساخت مسکن در شهر‌های کوچک و روستا‌ها را به خوبی اجرایی کنند.
رئیس انجمن انبوه سازان مسکن در خصوص جهش تولید در حوزه ساخت مسکن هم گفت: امروز در کشور 500 هزار مهندس داریم که این‌ها اگر هر کدام فقط دو واحد بسازند همان یک میلیون کمبود سالانه را جبران خواهند کرد و ما به راحتی می‌توانیم به جهش تولید برسیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مولفه های سازمانها و شرکتهای تک‌آور، آیا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می تواند تک‌آور باشد؟ | مسعود بابایی

آغاز واریز بیمه بیکاری کرونا از هفته آینده+ فیلم

کاهش 2 درصدی نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان: حفظ حقوق شهروندی مستلزم ارائه خدمات در کوتاهترین زمان است

اختصاص 547 میلیارد تومان اعتبار تسهیلات کرونا به واحدهای آسیب دیده گلستان

آشوب‌ها در آمریکا بالا گرفت؛ ترامپ دستور سرکوب می‌دهد

زمان شارژ خودروهای الکتریکی به زودی کاهش می‌یابد

خرید و فروش انواع بنز کارکرده در ایران توسط خودرو 45

انتشار نخستین ویدئوهای تبلیغاتی خانواده ویوو X50

امیر ناظمی: امکان خرید اقساطی تلفن همراه ایرانی با پرداخت روی قبض فراهم می‌شود

کاهش 20 درصدی فروش گوشی‌ها در فصل اول 2020 به‌دلیل کووید 19

محبوبیت ناگهانی اپلیکیشن Remove China Apps در پلی استور هند

علامت سوال بزرگ دانشمندان در مقابل اعتبار مقاله‌ی بررسی اثر هیدروکسی کلروکین بر کووید 19

اسکرین‌شات‌هایی از اندروید 11 فاش شد

خوزستان جایگاه مهمی در توسعه اقتصادی و پیشبرد اهداف سال جهش تولید دارد

پانزدهمین مرحله از طرح " یارانه دستمزد" در خراسان جنوبی پرداخت شد

ثبت نام بیش از 6 هزار نفر مشمول بیمه بیکاری در ایلام

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تاکید کرد: رفع مشکلات کارگری و تعاونی ها روزنه ای به سوی جهش تولید

سرپرست جدید اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی: با همراهی شرکای اجتماعی اقدامات لازم برای تثبیت اشتغال انجام می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل عنوان کرد: ارتباطی ارزان، فوری و فراگیر رویکرد روابط عمومی های نسل نوین است

راه اندازی سیستم آموزش مجازی در حوزه روابط کار و تشکلات در استان البرز

بیش از 3 هزار شرکت تعاونی فعال در استان یزد وجود دارد

آبگیری اصلی ترین کانون گرد و غبار در سیستان

افتتاح نخستین باشگاه پرنده نگری شرق کشور در مشهد /ثبت ملی منطقه طبیعی هفت حوض

40 حمله هوایی ائتلاف عربی به 3 استان یمنی

موضع نخست ‌وزیر کانادا درباره بازگشت روسیه به گروه 7

چند فریم از برخوردهای خشن پلیس آمریکا با شهروندان

مقام سازمان ملل: شلیک به سمت جوان فلسطینی فاجعه ‌ای بود که می توانست رخ ندهد

پکن آمریکا را به «حمله متقابل» تهدید کرد

دولت لبنان توافق بر سر اجرایی کردن قانون قیصر علیه سوریه را ردکرد

نظر پزشکی قانونی درباره مرگ «جورج فلوید» اعلام شد

نمایش عجیب و خشونت بار رسانه‌ای ترامپ در مقابل کاخ سفید

ادعای فارین پالسی برای مرگ رهبر طالبان بر اثر کرونا

غارت فروشگاه آدیداس در شیکاگوی آمریکا

استفاده از ایجاد باد شدید توسط بالگرد برای متفرق کردن معترضین

پلوسی: خشونت ترامپ از سر بزدلی و ضعف است

زانو زدن افسران پلیس دس‌موینس ایالت آیووا

ضرب و شتم خبرنگار استرالیایی در اطراف کاخ سفید

استفاده از گاز اشک آور در اطراف کاخ سفید

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از 105 هزار نفر گذشت

حمله جنون آمیز تریلی به سمت جمعیت معترض در آمریکا

در آمریکا زیر گرفتن با خودرو امری طبیعی شد

انفجار خودروی بمب‌ گذاری شده در حلب

ارتش آمریکا برای ترساندن معترضان دست به دامن هلیکوپتر شد!

فرماندار ایلینوی: ترامپ بدون اجازه من نمی‌تواند ارتش را اعزام کند

حکم اعدام بیش از سه هزار داعشی در عراق هنوز اجرا نشده است

احتمال اجرایی شدن قانون شورش در آمریکا

شلیک گلوله به 4 افسر پلیس آمریکا در سنت لوئیس

الزام شرکتهای عرضه کننده لوازم خانگی به ثبت قیمت در سامانه 124

طرح مالیات برعایدی سرمایه در مجلس جدید مجددا مطرح خواهد شد