ایرانیان جهان

آخرين مطالب

تفرقه در احمدی‌نژادی‌های ناپایدار اخبار ایران

  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - تفرقه در احمدی‌نژادی‌های ناپایدار
سایز متن الف الف
لینک کوتاه در کلیبرد کپی شد! http://akhr.ir/6394142
k ٢.٢
١
آرمان ملی / متن پیش رو در آرمان ملی منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست
احمدی‌نژادی‌ها هستند، گفتند باز می‌گردیم و بازگشتند اما نه مانند قبل با شعار «بهار» چرا که می‌دانستند بهاری در کار نخواهد بود و با مرور مواضع آنها در طی سال‌های اخیر تنها می‌توان اینگونه نگاشت که در سکوت مصلحتی بودند تا با مسیر باد همراه شوند و اگر به موفقیتی رسیدند مدعی شوند احمدی‌نژادی هستند و در غیر اینصورت اگر از آنها درباره احمدی‌نژاد سوال شد چهره خود را متعجب کرده و بگویند سال‌هاست ارتباطی میان آنها و احمدی‌نژاد وجود نداشته و یا حتی بگویند مخالف عملکرد رئیس دولت‌های نهم و دهم بودند اما برای آرامش کشور با او کار کرده بودند! با همه اینها برای ناظران قابل پیش‌بینی بود که این جریان برای رسیدن به قدرت از هیچ تلاشی روگردان نیست و اکنون پافشاری چهره‌های این جریان برخواست سیاسی خود، آرام‌آرام به تفرقه میل می‌کند.
باز هم ایفای نقش خورشیدی
این نوع از احمدی‌نژادی‌ها در همه جا هستند چه در خانواده او و چه در میان منتخبان مجلس یازدهم. احمد خورشیدی پدر داماد احمدی‌نژاد یکی از افراد بازگشته به حلقه احمدی‌نژاد است که درسال 84 خود را دارای جایگاه و نفوذ در ریاست جمهوری می‌دانست اما کمی بعد متوجه شد جایگاهی ندارد و در صف منتقدان احمدی‌نژاد حضور یافت وحتی اعلام کرد در انتخابات سال 88 به رضایی رای خواهد داد. مهدی فرزندش بلافاصله آن مصاحبه را تحریک دیگران عنوان کرد که پس از آن، پدر در نامه‌ای از فرزندش اعلام برائت کرد و نوشت فرزندی به نام مهدی ندارد! احمد خورشیدی دو تن از نزدیکان احمدی‌نژاد یعنی بقایی و مشایی را عامل دور شدن خودش از مرکز تصمیم‌گیری‌ها می‌دانست اما اکنون که آنها نیستند هر روز سعی دارد خودش را به تیم احمدی‌نژاد نزدیک کند و منکر اختلافات گذشته شود! مانند چند روز قبل که گفت: «احمدی‌نژاد فعلا محبوب‌ترین چهره سیاسی جمهوری اسلامی است». البته به او به این جمله اکتفا نکرد و پیامکی توسط احمد خورشیدی آزاد پدر داماد «محمود احمدی‌نژاد» به 270 نماینده منتخب در مجلس یازدهم ارسال شد که محتوای آن چنین بود: «در صورت صلاحدید دکتر علی نیکزاد را برای ریاست یاری فرمایید».
حسینی وفادار یا برائت‌جو از احمدی‌نژاد
از میان وزرای احمدی‌نژاد 2 وزیر به مجلس یازدهم راه پیدا کردند که شمس‌الدین حسینی وزیر اقتصاد و علی نیکزاد وزیر مسکن احمدی‌نژاد هستند. رفتارهای حسینی هم تا حدودی به خورشیدی شباهت دارد. وی خود را دوستدار احمدی‌نژاد معرفی می‌کند و به تازکی گفته است: «از بعد از سال 96 ارتباط سیاسی با ایشان نداشتم ولی ارتباط عاطفی و اخلاقی ما پابرجاست. ارتباط اخلاقی به این معنا که در مناسبت‌های مختلف، موضوعات مختلف و اعیاد مختلف بنده با ایشان تماس می‌گیرم و عرض ارادت می‌کنم. البته ایشان هم روحیه تواضع و مهربانی دارند و بنده و دیگر دوستانشان را مورد التفات خود قرار می‌دهند. بنابراین ارتباط عاطفی خیلی خوبی داریم». او می‌گوید از سال 96 ارتباطی با احمدی‌نژاد نداشته و در عین حال از ارتباط عاطفی خود با او می‌گوید اما مشخص نیست که چرا حسینی اشاره‌ای به بیانیه برائت از احمدی‌نژاد ندارد که در سال 97 امضا شد. خبرآنلاین 24 فروردین 97 نوشت: «در بیانیه‌ای که از سوی 43 نفز از اعضای کابینه‌های نهم و دهم امضا شده بود، نامه پراکنی‌های غیرمتعارف، طرح خواسته‌های غیرقانونی مانند برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی، تضعیف نهادها و ارکان نظام اسلامی به بهانه نقد و اصلاحگری، عدم ترجیح مصالح ملی بر مسائل شخصی و گروهی مانند تکرار موضوع مهندسی انتخابات و... از سوی محمود احمدی‌نژاد مورد انتقاد قرار گرفته است» و نام شمس‌الدین حسینی به عنوان یکی از امضاکنندگان نامه ذکر شده است. این تناقض او را در گعده برائت جویان مصلحتی قرار داده است.
نیکزاد هنوز منتقد احمدی‌نژاد است
علی نیکزاد هم وزیر احمدی‌نژاد بود اما برخلاف حسینی نامه انتقادی در سال 97 را امضا نکرد و خبرآنلاین او را از وزرایی دانست که مخالف احمدی‎نژادند اما بیانیه برائت از او را امضا نکردند. آبان 96 هم حجت‌الاسلام امیری‌فر از نزدیکان احمدی‌نژاد گفته بود: «نیکزاد را می‌دانم که با آقای احمدی‌نژاد زاویه دارد چراکه اگر غیر آن بود او در جریان انتخابات 96 به ستاد آقای رئیسی نمی‌رفت. شما این را بدانید شخصیت‌هایی مانندآقای نیکزاد، خلیلی، محمد حسینی و... هیچکدام احمدی‌نژاد را قبول ندارند». چالش نیکزاد و احمدی‌نژاد را می‌توان در اسفند 91 مشاهده کرد که نیکزاد قصد کاندیداتوری برای انتخابات داشت. روزنامه جوان نوشت: «بر اساس اخبار رسیده، محمود احمدی‌نژاد که چندی پیش نسبت به کاندیداتوری علی نیکزاد، ابراز رضایت کرده و قول‌هایی را به وی داده بود، ظاهرا از تصمیم خود برگشته و به نیکزاد گفته است که دیگر این موضوع را پی‌گیری نکند. برگشت احمدی‌نژاد از تصمیم قبلی خود، در حالی صورت می‌گیرد که ظاهرا اصرار نیکزاد برای کاندیداتوری در انتخابات بیشتر شده است. نیکزاد اعلام کرده است که بر اساس بررسی‌هایی که انجام داده است، شرایط از قبل، برای کاندیداتوری وی بهتر شده است و بر همین اساس اصرار بر کاندیداتوری دارد».
درانتظار پایان سکوت نیکزاد
اکنون مشخص شده که چرا خورشیدی سفارش نیکزاد را می‌کند و سعی دارد او را عضوی از حلقه وفادار به احمدی‌نژاد معرفی کند. نیکزاد تمایل دارد که مستقل باشد و در زیر چتر احمدی‌نژاد تعریف نشود اما این وضعیت برای گعده احمدی‌نژادی‌ها خوشایند نیست و از سکوت وزیر مسکن خود استفاده و او را یکی از نیروهای متعهد به احمدی‌نژاد معرفی می‌کنند. مشخص نیست نیکزاد چه زمانی پرده از واقعیت بر می‌دارد و هویت برنامه‌ریزان تیم احمدی‌نژاد رو خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیام شریعتمداری به مناسبت روز جهانی تعاون؛ تعاونی ها می توانند خرابی های نظام اقتصاد آزاد را ترمیم کنند

«پارلمان اصلاحات» نقطه اشتراک همه است

آتش سوزی‌های پرتکرار

اتحاد علیه جهل

اعلام تصمیم نهایی واشنگتن درباره کرانه باختری ظرف 45 روز

رعد و برق 23 هندی را کُشت و 29 نفر را سوزاند

معاملات در بازار خودرو قفل شد

داد و ستد طلا و سکه امروز برای چند ساعت متوقف شد

ترخیص برنج های وارداتی با ارز 4200 تومانی به یک شرط مجاز شد

کسری بودجه، نقدینگی و بلای خانمانسوز «تورم»

رشد عجیب مصرف برق در 24ساعت گذشته

سهام عدالت، پشتوانه رهنی افراد برای خرید متری مسکن

قطع انشعاب برق واحدهای آلاینده در جنوب استان تهران

تصاویر هوایی از آرژانتین در پی محدودیت های کرونایی

آتش کشیدن پرچم آمریکا در استان حسکه سوریه

کمپین انتخاباتی نخست‌وزیر نیوزیلند شروع به کار کرد

گانتس به نتانیاهو: از انتخابات چهارم نمی‌ترسم

اعتراضات در برزیل علیه رییس جمهور

کارشناس اقتصاد مسکن: در تهران افرادی هستند که بیش از 2500 واحد مسکونی دارند!

اظهارات تند و تیز نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک علیه بانک‌ها

زنانگی در تار و پود حوزه محیط زیست

اخراج مقام ارشد حزب کارگر انگلیس به دلیل انتقاد از رژیم صهیونیستی

سوتی دونالد ترامپ هنگام پخش سرود ملی آمریکا

روایتی از وضعیت کارگران پیمانکاران وزارت نفت

بنگاه‌های املاک دلیل اصلی افزایش قیمت مسکن

رشد 31 هزار واحدی شاخص بورس

فقط خانم‌ها بخوانند: در خرید و فروش خودرو مستقل شوید

پلمپ دو واحد صنفی به علت گرانفروشی

اتمام طرح زیرساختی هزار میلیارد ریالی فیبر نوری در کیش

مدیرکل تعاون، کار و راه اجتماعی سمنان از پرداخت 233میلیاردتومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری خبر داد

الجزایر: فرانسه باید عذرخواهی کند

دلایل تداوم بحران در آمریکا از نگاه تحلیلگران روسی

وزیر کشور لبنان: ترکیه در اعتراضات بیروت دست دارد

هدیه پلیس آمریکا به جوان معترض!

مرزهای افزایش قیمت دلار جابه جا شد

جزئیات پرداخت بدهی 10هزار میلیاردی تامین اجتماعی به وزارت بهداشت

مهلت ویرایش اطلاعات متقاضیان مسکن ملی تمدید شد

ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار-زاهدان فردا اجرایی می شود

عرضه بلیت قطار‌های مسافری رجا برای بازه زمانی اول تا 31 مرداد

تهدید محیط زیست با حمل و نقل جهانی نفت در خلیج فارس

عاملان اصلی افزایش قیمت طلا در اوج کرونا معرفی شدند

خرید 16 کیلو میوه با پرداخت 100 هزار تومان

تکلیف کارت سوخت در فرایندخرید وفروش خودرو چه می شود؟

سند راهبردی فرهنگ کار و تلاش در کارخانجات و کارگاه های صنعتی استان فارس اجرایی می شود

استانداردسازی آموزش مجازی در دستور سازمان حفاظت محیط زیست

انگیزه سوال؛ حمایت از طبقه پایین یا انتقام سیاسی؟

رپر آمریکایی خواهان ریاست جمهوری است!

دولت افغانستان 400 زندانی طالبان را آزاد می‌کند

وزیر دارایی استرالیا از سمت خود کناره گیری می کند

اعلام فراخوان پورشه در استرالیا