پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

فقیرترین شهرهای آمریکا کدامند؟ ایرانیان آمریکا

فقیرترین شهرهای آمریکا کدامند؟
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - فقیرترین شهرهای آمریکا کدامند؟
k ٦.٣
٤٨
ایسنا / ثروتمندترین ایالت آمریکا بیشترین آمار فقر را نیز دارد!
به نقل از بیزینس اینسایدر، در مطالعه آماری از 1000 شهر آمریکایی بر حسب معیارهایی چون: جمعیت شاغلین، متوسط درآمد خانوار و دسترسی به مراقبت های درمانی مشخص شد که بیشترین شهرهای فقیر آمریکا درایالت کالیفرنیا واقع شده اند که بزرگ ترین ایالت آمریکا از نظر میزان تولید ناخالص داخلی نیز محسوب می شود و این مساله نشان دهنده اختلاف طبقات بسیار بالای این ایالت است.
در بین 50 شهر فقیر آمریکا، 10 شهر در کالیفرینا، 9 شهر در نیوجرسی و شش شهر در فلوریدا قرار دارند. نیوجرسی بیشترین نماینده را در بین 10 شهر اول دارد. در ادامه با 10 شهر فقیر در امریکا آشنا می‌شوید:
1-گری، ایندیانا
این شهر 75 هزار ساکن دارد که بین سال های 2010 تا 2018، شش درصد ساکنانش از آن مهاجرت کرده اند. نیمی از مردم این شغل کار نمی کنند و 36 درصد ساکنان این شهر در فقر زندگی می‌کنند.
2- پورت آرتور، تگزاس
این شهر با وجود نزدیکی به ذخایر نفتی یک شهر فقیر است. 30 درصد از جمعیت 55 هزار نفری شهر در فقر زندگی می کنند. این شهر از طوفان های اخیر 1.3 میلیارد دلا خسارت دیده است.
3- دیترویت، میشیگان
این شهر با 672 هزار نفر جمعیت یکی از شهرهای بزرگ آمریکا است اما 38 درصد جمعیت آن در فقر زندگی می‌کنند و تنها 58 درصد شهروندان کار می کنند. این شهر یکی از بالاترین نرخ های وقوع جرم و جنایت را در امریکا دارد.
4- پاسائیک، نیوجرسی
یک سوم جمعیت این شهر 70 هزار نفری در فقر زندگی می کنند و جرائم مرتبط با مواد مخدر در صدر امور مجرمانه آن قرار دارد.
5- نیوارک، نیوجرسی
با وجود آن که 62 درصد جمعیت این شهر 282 هزار نفری کار می کنند، نرخ فقر در این شهر 28 درصد اندازه‌گیری شده است.
6- پاین بلاف، آرکانزاس
حدود 14 درصد جمعیت این شهر 42 هزار نفری بین سال های 2010 تا 2018 از آن مهاجرت کرده‌اند. 30 درصد مردم این شهر در فقر زندگی می‌کنند.
7- فلینت، میشیگان
یکی از فقیرترین شهرهای آمریکا که 41 درصد ساکنان آن در فقر زندگی می‌کنند. این شهر 96 هزار نفر جمعیت دارد و با بحران آب نیز روبروست.
8- کامدن، نیوجرسی
37 درصد مردم در فقر زندگی می‌کنند. با وجود فقر بالا نرخ جرائم در این شهر بسیار پایین است تا جایی که در سال 2017 تنها 22 قتل در این شهر گزارش شد که در مقایسه با بسیاری از شهرهای آمریکا یک رکورد است.
9- وارن، اوهایو
دو سوم جمعیت 78 هزار نفری این شهر فقیر هستند.
10- هانتینگتون، کالیفرنیا
این شهر 58 هزار نفر جمعیت دارد و نرخ فقر آن 28 درصد اندازه گیری شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield