پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

العامری: اگر تروریسم به کرکوک بازگردد، ما آماده‌ایم ایرانیان کشورهای عربی

العامری: اگر تروریسم به کرکوک بازگردد، ما آماده‌ایم
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - العامری: اگر تروریسم به کرکوک بازگردد، ما آماده‌ایم
٥١٩
٠
فارس / رئیس ائتلاف «الفتح» عراق که به کرکوک سفر کرده است، سفر خود را پیامی به تروریسم عنوان کرد.
«هادی العامری» رئیس ائتلاف «الفتح» عراق اخیرا به استان کرکوک سفر کرد.
العامری پس از سفر به این استان تأکید کرد که «سفر ما به کرکوک انجام شد تا تأکید کنیم که این استان، دسته گل عراق است که باید در آن، کُرد، عرب، ترکمن و مسیحی، مکرم و معزز باشند».
شبکه خبری «السومریه» به نقل از این مقام عراقی گزارش داد که این استان برای تمام مردم عراق باقی خواهد ماند.
وی اعلام کرد که کرکوک متعلق به کُردها، ترکمن‌ها و عربها نیست، بلکه متعلق به تمام مردم عراق است.
العامری سفر خود به کرکوک را «پیامی به تروریسم» دانست که این پیام تأکید دارد که اگر تروریسم «قصد بازگشت داشته باشد، ما در اینجاییم و آماده هستیم».
ساکنان کرکوک نیز به العامری گفتند که «دست در دست الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی، علیه تمامی کسانی خواهند بود که قصد دارند به این استان تعدی کنند».
مقصود العامری از بازگشت تروریسم، تلاش آمریکا برای بازگرداندن گروه تروریستی داعش به این منطقه است.
یک منبع امنیتی بلندپایه عراقی در همین ارتباط، اواخر شهریور ماه اعلام کرد که نیروهای آمریکایی که در مقر فرماندهی لشگر 14 ارتش عراق حضور دارند، دستور دادند که نیروهای ارتش عراق، نباید مقرهای داعش و عناصر آن را در سلسله جبال "مکحول" بمباران کنند.
وی گفت که نظامیان تروریست آمریکایی، همچنین به ارتش عراق اعلام کرده‌اند که نباید هیچ عملیات نظامی زمینی یا هوایی در این منطقه کوهستانی و مناطق اطراف آن، انجام دهند که در پی آن، عناصر داعش هدف قرار داده شوند.
وی با بیان اینکه فرمانده نیروهای آمریکایی همچنین اجازه نمی‌دهد که هیچ طرح نظامی از سوی فرماندهی لشگر 14 برای حمله به داعش در مناطق مذکور اجرایی شود، تصریح کرد، آمریکایی‌ها از فرماندهان این لشگر خواسته‌اند که جزئیات نقشه خود را فاش کنند.
به گفته وی، آمریکایی‌ها مدعی هستند که قصد دارند، این نقشه را بررسی کنند تا به زعم خود، بتوانند پوشش هوایی این عملیات را بر عهده گیرند. این نقشه‌ برای آزادسازی سلسله جبال مکحول و مناطقی طراحی شده که عناصر داعش در آن حضور دارند.
این منبع با تأکید بر اینکه نیروهای عراقی در منطقه مکحول، فاصله کمی با عناصر داعش دارند، خاطر نشان کرد که عناصر داعش با آزادی تام، در این منطقه حرکت می‌کنند؛ زیرا اطمینان دارند که نیروهای عراقی، آنان را بمباران نمی‌کنند؛ زیرا تحت حمایت نیروهای آمریکایی قرار دارند که در آن منطقه حاضر هستند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield