پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

پارک‌های ملی در آلمان ایرانیان آلمان

پارک‌های ملی در آلمان
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - آلمان دارای ده پارک ملی می باشد. در ذیل به اختصار به معرفی این پارک ها پرداخته خواهد شد. قدیمی ترین این پارکها (بایریشه والد) و جدید ترین آنها (شوارتس والد) هستند. طبیعت این پارکها از مردابها و باتلاق ها گرفته تا کوسهتانهای آلپ را در خود جای داده اند. مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری نیز در آنها تعبیه شده است. فون و فلور این مناطق نیز به نوبه خود دیدنی و فراموش نشدنی هستند.
پارک ملی “بایریشه والد”
این پارک از سال 1970 به منطقه حفاظت شده تبدیل شده و قدیمی‌ترین پارک ملی آلمان است. درختان بسیاری از جمله صنوبر در میان دریاچه‌ها و باتلاق‌ها در دل کوهستان رشد می کنند. پارک ملی “بایریشه والد” در جنوب شرقی آلمان قرار دارد. این پارک داری 300 کیلومتر مسیر برای راه‌پیمایی و 200 کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری است.
پارک “یاسموند”

صخره‌های گچی جزیره روگن (Rügen) در دریای بالتیک بخشی از پارک ملی “یاسموند” و جزو “میراث فرهنگ جهانی” هستند. آثار کاسپار داوید فریدریش، نقاش بزرگ آلمانی در آغاز دوره رومانتیک، با الهام از صخره‌های گچی روگن به شهرت این جزیره افزوده است.
پارک ملی “هینیش”

پارک ملی “هینیش” در منطقه تورینگن آلمان را جنگل بکر و دست نخورده در قلب آلمان نیز می‌نامند. گردشگران می‌توانند در میان درختان راش این پارک رد پای گربه‌های وحشی را ببینند، یا در مسیر پیاده‌رویی که در بالای جنگل ساخته شده به گردش بپردازند.
پارک ملی “موریتس”

پارک ملی “موریتس” در منطقه مکلنبورگ آلمان قرار دارد و در بخشی از آن مرداب‌های جنگلی واقع شده‌اند. در حدود 100 دریاچه این پارک ملی حیوانات کمیاب فراوانی زندگی می‌کنند. گردشگران می‌توانند با قایق، به بسیاری از بخش‌های این پارک ملی سربکشند.
پارک ملی “هارتس”

افسانه‌های فراوانی در ارتباط با پارک ملی “هارتس” و بلندترین کوه آن “بروکن” وجود دارند. معمولا ابرهای فشرده‌ای دره‌های این پارک ملی را فراگرفته‌اند و پارک را پر از رمز و راز می‌کنند. گردشگران در این پارک می‌توانند رد پای حیواناتی چون گربه وحشی، گوزن یا سیاه‌گوش را جست‌و‌جو کنند.
پارک ملی “فورپومرن”

پارک ملی “فورپومرن” در خلیجی در دریای آدریاتیک قرار دارد. پرنمک بودن آب و جلگه‌های این خلیج سبب شده که هر پائیز ده‌ها هزار درنا به هنگام مهاجرت به جنوب در این پارک ملی اطراق کنند و پس از استراحت به راه خود ادامه دهند.
پارک ملی “زکزیشه شوایتس”

پارک ملی “زکزیشه شوایتس” به خاطر داشتن صخره‌های عظیم مورد توجه شدید سنگ‌نوردان است. برای رسیدن به بعضی قله‌ها پله‌ها و نردبان‌های کمکی قرار داده شده است. نگاهی از آسمان به این پارک ملی زیبای آلمان در ایالت زاکسن این کشور.
پارک ملی “برْشتِزگادن”

تنها پارک ملی آلمان در کوه‌های آلپ برشتزگادن است. این پارک ملی که در جنوب شرقی ایالت بایرن آلمان واقع است، مملو از دریاچه‌هایی در دل کوه است و درختانی که در کوهستان رشد می‌کنند. عقاب‌ها و بزهای کوهی در این پارک ملی زندگی راحتی دارند. پارک ملی “ برشتسگادن ” پارکی با کوه‌ها و دره‌های عظیم و 4 هزار گونه‌ی گیاهی و جانوری. موزه خانه کوهستانی در این پارک کمکی است به گردشگر برای به کشف طبیعت بکر جنوب آلمان.
پارک ملی “واتِنمر” در ایالت شلزویگ هولشتاین

پارک ملی “واتنمر” در ایالت شلزویگ هولشتاین قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین پارک آلمانی از این نوع در منطقه است. جزر دریا سبب می‌شود برای مدتی، محدوده ساحلی بسیار وسیعی بوجود آید. فک‌ها از این فرصت استفاده کرده و از فضای موجود لذت می‌برند.
پارک ملی “شوارتس‌والد”

جدیدترین پارک ملی آلمان “شوارتس‌والد” است که در جنوب غربی این کشور واقع است. در میان درختان صنوبر و راش پرندگان نایاب زیبایی زندگی می‌کنند که نسل‌شان با خطر انقراض روبروست.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield