ایرانیان جهان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

وضعیت سفید گرمخانه ها

ایرانیان جهان - مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی ضمن اعلام آمادگی شهرداری برای پذیرایی از مددجویان در گرمخانه ها در فصل سرما، تاکید کرد که گرمخانه ها از نظر شرایط کرونایی همچنان در وضعیت سفید هستند.

پیشرفت عملیات اجرایی مسیرهای دسترسی به شهرک الهیه و خیابان کرمانشاه به مرز ۹۵ درصد رسید

ایرانیان جهان - معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از تلاش برای اتمام اقدامات باقی مانده عمرانی در پروژه احداث بزرگراه شهید همدانی تا پایان سال جاری خبر داد.

اولویت‌های برنامه اجرایی شرکت مترو در سال ۱۴۰۰ اعلام شد

ایرانیان جهان - مدیرعامل شرکت متروی تهران، اولویت‌بندی برنامه‌های اجرایی خود را در سال ۱۴۰۰ تدوین و اعلام کرد. در این برنامه، خرید و نصب تجهیزات لازم برای ۵ خط در حال بهره‌برداری مترو، افتتاح ۳ پارکینگ، افزایش ناوگان شبکه حمل و نقل ریلی، توسعه خطوط موجود و بهره‌برداری از پروژه‌های در حال تکمیل به همراه آغاز عملیات اجرایی خطوط جدید تعریف شده در طرح جامع حمل و نقل ریلی پایتخت آمده است.

سرمایه اولیه «شهروند» برای ورود به بورس ۴۵۰۰ میلیارد تومان است

ایرانیان جهان - شهر: به زودی قرار است بخشی از دارایی شرکت شهروند به ارزش چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به بازار سرمایه عرضه شود؛ پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که «شهروند» به دلیل زیرساخت‌های مناسب، دارایی‌ها و نوع کسب و کاری که دارد، جزو سهام های خوب در بازار باشد و قطعا مورد استقبال واقع شود.

آغاز برگزاری تمام‌الکترونیک مناقصات شهرداری با امضای دیجیتال

ایرانیان جهان - مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران، از برگزاری تمام‌الکترونیک مناقصات در شهرداری تهران خبر داد که طی آن تمام مراحل انجام معاملات و برگزاری مناقصات به صورت الکترونیکی و با ابزارهایی مانند امضای دیجیتال انجام خواهد شد.

اعطا: سهم تهران از بودجه بحران باید افزایش یابد

ایرانیان جهان - شهر: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران می‌تواند برای تکمیل پروژه راه‌اندازی سیستم هشدار سریع زلزله در پایتخت، بودجه خاصی را پیشنهاد داده تا در شورای شهر بررسی و درنهایت به تصویب برسد.

نشست خبری پنجمین جایزه جهانی خشت طلایی تهران

ایرانیان جهان - نشست خبری پنجمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ با حضور دکتر محمدی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و جمعی از خبرنگاران در شهرداری تهران برگزار شد.

پاسخ گوی تلفنی و حضوری به سوالات درآمدی شهروندان منطقه ۱۵

ایرانیان جهان - معاون مالی و اقتصاد شهری منطقه ۱۵ گفت: تمام کارشناسان حوزه درآمد همزمان با توزیع فیشهای عوارض نوسازی، پسماند و کسب و پیشه پاسخ گوی درخواست و سوالات شهروندان به صورت تلفنی و حضوری هستند.

احداث زمین بازی کودکان در بوستان های منطقه ۳

ایرانیان جهان - در راستای اجرای پروژه های کوچک مقیاس محله ای، عملیات احداث زمین بازی جدید کودکان در بوستان های منطقه ۳ در آینده ای نزدیک اجرا می شود.

انتشار مجله الکترونیکی چند رسانه ای همشهری۹

ایرانیان جهان - به همت اداره روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ و برای اولین بار مجله الکترونیکی چند رسانه ای با عنوان "همشهری۹" با استفاده از ظرفیت کارشناسان این اداره به صورت ماهانه منتشر می شود

پروژه های توسعه محله ای شمال تهران در سال ۱۴۰۰ تعریف شد

ایرانیان جهان - پروژه های توسعه محله ای شمال تهران برای اجرا در سال ۱۴۰۰ با مشارکت شهرداران نواحی ۱۰ گانه، دبیران شورایاری محلات و نمایندگان معاونت های اجرایی شهرداری منطقه یک شناسایی و تعریف شد.

درباره یک برداشت غلط از کار کودک

ایرانیان جهان - بازنمایی نادرست پدیده کار کودکان در یک‌سریال نمایش خانگی اعتراض بسیاری از صاحب‌نظران و فعالان مدنی حوزه کودک را در پی داشته است.

محمدی:آثار رویه ساز در اولویت دریافت جایزه اند

ایرانیان جهان - شهر: در پنجمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی ۵۴۱ اثر را دریافت شده که ۲۴۵ داخلی و ۲۹۶ خارجی است . آثار خارجی از ۱۹۴ شهر و ۵۸ کشور دریافت شده است. بیشترین آثار و پروژه ها در محورهای معماری و شهرسازی و میراث فرهنگی بوده است که نشان دهنده رویکرد امسال این جایزه است.

حمل و نقل؛ صدرنشین تخصیصی های تهران

ایرانیان جهان - شهر: بررسی لایحه پیشنهادی شهرداری نشان می‌دهد، شهرداری قرار است مانند امسال در بخش هزینه‌ها انقباضی عمل کند اما؛ منبع درآمدی جدید به منابع دیگر اضافه می‌کند که آن هم دریافت عوارض بیشتر از ساختمانی‌هاست.

فعالیت شبانه روزی گرمخانه شمال شرق تهران

ایرانیان جهان - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ تهران از اجرای طرح جمع آوری و اسکان افراد بی سرپناه در زمستان ۹۹ خبر داد و گفت: در روزهای سرد زمستانی گرمخانه شهرداری منطقه چهار آماده پذیرش افراد بی خانمان و کارتن خوابها است.

افزایش آلاینده ها در اطراف ۴ نیروگاه +تصاویر

ایرانیان جهان - شهر:مقایسه تصاویر آلودگی ناشی از سوخت گوگرد دی اکسید نیروگاه های اطراف تهران در دو سال ۱۳۹۹ و ۹۸ نشان می دهد که به غیر از نیروگاه برق شهید رجایی قزوین که در سال گذشته نیز ۲۲۰۰ *mmol آلایندگی داشته در سال جاری ۴ نیروگاه دیگر نیز به فهرست نیروگاه های پرآلاینده افزوده شده است.

اقدامات محلی؛ اثرات جهانی

ایرانیان جهان - شهر: سرعت بالای شهرنشینی، روند توسعه و پیشرفت شهرها را با چالش های عظیم اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، زیست محیطی و غیره روبرو کرده است، چالش هایی که در شهرها و مکان های جغرافیایی متفاوت بروز نموده اند، با همکاری های گسترده بین المللی در حوزه شهری و هم افزایی و مشارکت کشورهای مختلف، می تواند چشم انداز دستیابی به برنامه هایی موثر، کارآمد و تعمیم پذیری را فراهم کند.

سه سد نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور

ایرانیان جهان - در تهران حدود ۸۰ هزار تاکسی فعال هستند که از این تعداد ۳۷ هزار دستگاه به سن فرسودگی رسیده اند، با توجه به این آمار وضعیت حوزه تاکسیرانی در بخش نوسازی وضعیت مساعدی نیست.

خروج از فریز

ایرانیان جهان - شهر: منتفی شدن طرح تعریض خیابان کرمان در کمیسیون ماده ۵ به تصویب رسید تا شهرداری منطقه بتواند از املاکی که در گذشته برای اجرای این طرح تملک شده برای ایجاد سرانه ها و امکاناتی مانند میدان میوه و تره بار، آتش نشانی، فضای سبز و پیاده راه استفاده کند و علاوه براین املاک این خیابان بعد از حدود ۴۰ سال از فریز خارج شوند.

شهردار تهران لایحه بودجه ۱۴۰۰ را تقدیم شورای شهر کرد

ایرانیان جهان - شهر: شهردار تهران گفت: رقم اصلی بودجه ۱۴۰۰، ۴۷ هزار و ششصد و هشتاد و هفت میلیارد تومان است و دو هزار و دویست و هفتاد و چهار میلیارد تومان بودجه پیشنهادی است که برای پروژه های خاص در نظر گرفته شده و بودجه تکمیلی خواهد بود.

تاب آوری مهمترین محور در برابر پاندمی هایی مثل کروناست

ایرانیان جهان - رییس دانشکده شهرسازی دانشکده شهید بهشتی معتقد است که در جشنواره خشت طلابی مهمترین موضوع امروز تاب آوری شهر در برابر بحرانی مانند پاندمی کروناست که قبلا کمتر به آن توجه شده بود.

تاریخ رها شده؛ باغ کیهانی

ایرانیان جهان - در شهر تهران خانه های تاریخی زیادی وجود دارد که به دلایل مختلف رها شده اند و مکانی برای تجمع معتادان و کارتن خواب ها هستند. این خانه های قدیمی اغلب دارای ارزش های مادی و معنوی بسیاری هستند که با توجه مسئولین و تملک و بازسازی آنها می توان از این بناها استفاده های فرهنگی و هنری زیادی کرد.با همت شهرداری منطقه ۱۲ بنای فوق در حال مرمت و بازسازی است.

بیست بیست / قسمت بیست و هشتم

ایرانیان جهان - برنامه خبری بیست بیست با نگاهی جدید به خبرهای تهران نگاه می کند. قسمت بیست و هشتم این برنامه را ببینید.

طرح انضباط شهری در خیابان شهرداری اجرا می شود

ایرانیان جهان - طرح انضباط شهری و جمع آوری سدمعبر کنندگان صنفی، سیار و بساط گستر در خیابان شهرداری با همکاری یگان حفاظت شهرداری منطقه یک، شرکت شهربان و حریم بان و پیمانکار رفع سد معبر اجرا می شود.

آیین گرامیداشت هفته هوای پاک با مشارکت توان یابان

ایرانیان جهان - آیین گرامیداشت هفته هوای پاک با حضور پیمان پور نصر شهردار منطقه ۱۶، آزاده دل مدیر توسعه سیستم های حمل ونقل پاک سازمان ترافیک شهرداری تهران، کریم پور معاون حمل ونقل و ترافیک منطقه و جمعی از توان یابان و جانبازان شهر تهران با همکاری هیات ورزش های جانبازان و معلولان در بوستان ترافیک منطقه ۱۶ برگزارشد.

ظرفیت مددسرای منطقه۹ تکمیل است

ایرانیان جهان - پیرو تاکیدات شهردار تهران مبنی بر خدمت رسانی به افراد بی سرپناه در سردترین فصل سال که توسط گشت های فوریت های خدمات اجتماعی انجام می شود؛ منطقه ۹ همسو با رویکرد مدیریت ارشد شهری، پذیرایی از مددجویان را به صورت شبانه‌روزی در دستور کار قرار داده است.

رنگ و هنر بر المان های شهری نقش بست

ایرانیان جهان - به منظور زیباسازی و ایجاد جلوه های بصری در فضاهای شهری منطقه۲ با اجرای پالت رنگی ،المان های شهری جلوه زیبا گرفتند.

به وقت پریدن

ایرانیان جهان - شهر: در میان قبرهای خاک گرفته امامزاده حمیده خاتون، یک گوشه زنان و مردان سیاه پوش سر به زیر ایستاده بودند تا دهان باز کردن زمین را برای دربرکشیدن جوانی که عاشق آسمان بود نظاره کنند.

گلپایگانی: ممیزی املاک گامی بزرگ برای تهرانی بهتر است

ایرانیان جهان - شهر: معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران معتقد است که مبنای برنامه ریزی در شهر داشتن اطلاعات است و بدون آن برنامه ریزی کامل نخواهد بود. او امیدوار است که با این ممیزی گام بزرگی برای بهتر شدن شرایط فردای تهران برداشته شود.

حناچی: ممیزی املاک، کیفیت زندگی تهرانی ها را تغییر می دهد

ایرانیان جهان - شهر: شهردار تهران ممیزی املاک شهر تهران را منشاء تغییرات، کیفیت زندگی و تصیمیم سازی دانست و گفت تمام تلاش شهرداری باید این باشد که اطلاعات دقیق را تحصیل کند و همان چیزی که در سطح شهر اتفاق می افتد در پایانه ها درج شود.

۴ میلیون و ۷۰۰ هزار ملک ممیزی می شود

ایرانیان جهان - شهر: در دوره پنجم ممیزی املاک -سال ۱۳۸۷ - ۷۰۰ دستگاه تبلت، ۵۰۰ دستگاه رایانه و ۵۰۰ دستگاه متر لیزری تهیه شد تا ممیزی املاک شهر تهران انجام شود. این در شراطی است که در این دوره جذب نیرو انجام نشده و از کارشناسان دفاتر خدمات الکترونیک شهر استفاده می‌شود.

«دست به کار شیم»

ایرانیان جهان - کمپین «دست به کار شیم» در راستای نظافت و تمیزی بازار تهران، به عنوان یکی از مشکلات جدی بازار، شروع به کار کرده و طی آن، مرمت و بازسازی دیواره‌ها، نظافت کف بازار و کوچه‌های اطراف، و ترمیم، خاک‌گیری و رنگ‌آمیزی سقف بازار انجام شده و همچنان ادامه دارد.

درخواست حناچی از شهروندان در شب‌های سرد

ایرانیان جهان - شهردار تهران از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده افراد بی‌خانمان نیازمند کمک در شب‌های سرد، با یکی از دو شماره ۱۳۷ یا ۵۵۵۲۲۳۲۲ تماس بگیرند.

شهرنگار؛ محله بریانک

ایرانیان جهان - بریانک از محلات نسبتا قدیمی واقع در جنوب شهر تهران است و بافت غالب خانه‌ها در آن قدیمی می‌باشد. همان‌طور که در تمام مناطق تهران شاهد افزایش ساخت‌و ساز و مدرن شدن هستیم. این اتفاق در این محله هم افتاده است و هر سال بر تعداد آپارتمان‌های نوساز و چندطبقه افزوده می‌شود. بد نیست بدانید که محله بریانک یکی از محلات پرتراکم شهر تهران به شمار می‌رود که به قیمت نسبتا مناسب و دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی متقاضیان بسیاری پیدا کرده است.

باز شدن گره ۳۹ ساله محور کرمان

ایرانیان جهان - تعریض خیابان کرمان در منطقه ۱۴ از سال ۱۳۶۰ در دستورکار شهرداری‌ها بوده است. رئیس کمیسیون شهرسازی شورا می‌گوید طبق مطالعات ترافیکی، نیازی به تعریض این خیابان نبوده و مصوبه تعریض بر این انگاره بوده که مشکل ترافیک با تعریض حل می‌شود، در حالی که این رویکرد شهر انسان‌محور را به ماشین‌ها تحویل می‌داد.

زمینه ابطال قرارداد «باملند» در مرجع قضایی فراهم است

ایرانیان جهان - سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در رابطه با احداث مجموعه "باملند"، ابتدا یک قرارداد واگذاری عرصه پروژه به سازمان سرمایه گذاری از طرف شرکت عمرانی کارکنان (به نیابت از سازمان بازنشستگی) و سپس یک قرارداد مشارکت و بهره برداری با یک شرکت خصوصی منعقد شده است.

ساير مطالب

تاکید "مون جائه این" به "بایدن" درباره ادامه گفتگوها با کره شمالی

معاون اشرف غنی: زندانیان طالبان باید اعدام شوند

پاسخ روسیه به درخواست غربی‌ها برای آزادی ناوالنی

واکسیناسیون کرونا برای همه اقشار روسیه آغاز شد

"ناوالنی" بازداشت شد

مخالف مشهور پوتین در فرودگاه دستگیر شد

قیمت جدید خودروهای شاسی‌ بلند چینی

کشته شدن 12 نیروی امنیتی در حمله نفوذی طالبان به غرب افغانستان

چین نخستین مرگ ناشی از کرونا در 8 ماه گذشته را گزارش کرد

روسیه یک پهپاد غول پیکر آزمایش کرد

واکنش فوری چین به شیوع دوباره کرونا در این کشور

آغاز بزرگترین برنامه واکسیناسیون جهان در هند

انفجار در کابل جان 2 پلیس را گرفت

مخالفت شدید چین با تحریم‌ های جدید آمریکا

ناوالنی در بازگشت به روسیه بازداشت می ‌شود

ریشه‌کنی فقر در چین با گاو!

طالبان: اگر آمریکا به نقض توافقنامه قطر ادامه دهد واکنش نشان می‌دهیم

متخصصان ویروس کرونای سازمان جهانی بهداشت وارد ووهان شدند

رئیس جمهور سابق کره جنوبی به 22 سال حبس محکوم شد

پشت پرده تقاضای چینی‌ها برای استخراج بیت‌کوین در ایران

انتقاد خواهر "اون" از مقامات کره جنوبی

کشته شدن 43 عضو طالبان در غرب افغانستان

چین به پامپئو: پاسخی دندان‌شکن در انتظارتان است

موافقت چین برای تحقیق درباره منشا کرونا

بیانیه کرملین برای تشکیل گروه کاری پیشرفت قره‌باغ

8 کشته و زخمی در انفجار ولایت فاریاب افغانستان

بارش شدید برف در ژاپن

ارتش کره جنوبی: کره شمالی رژه نظامی شبانه برگزار کرد

شناسایی نوع جدیدی از ویروس کرونا در ژاپن

«کیم جونگ اون» به دبیرکلی حزب حاکم کره شمالی انتخاب شد

دور جدید مذاکرات بین افغانی انجام شد

نگرانی از سقوط شهرستان «غوریان» در غرب افغانستان

فرصت صادرات به ارمنستان

چین به هند: فورا سرباز ما را پس بده

3 کشته و زخمی در انفجار ولایت دایکندی افغانستان

اعتراض تراکتوری در هند!

پوتین سفر غیرعلنی اش به دمشق را فاش کرد

پوتین: تهدید تروریسم در سوریه همچنان وجود دارد

چین: آمریکا با دخالت در امور هنگ‌کنگ بهای سنگینی پرداخت می‌کند

قانون گذار روس: دموکراسی آمریکا از هر دو پا لنگ شده است

خلیل‌زاد به افغانستان، پاکستان، ترکمنستان و قطر سفر می‌کند

دیپلمات هندی: دولت بایدن ناگزیر است به برجام بازگردد

38 عضو گروه طالبان در قندهار افغانستان کشته شدند

پمپئو کره شمالی را تهدید کرد

ثبت نام 100 هزار نفر از ساکنین پایتخت روسیه برای واکسیناسیون

استاندار خودخوانده طالبان در فاریاب افغانستان کشته شد

چرا سنگاپور اینقدر ثروتمند است؟

درخواست توکیو از دولت: وضعیت اضطراری اعلام کنید

چین: در مقطع جدیدی از رابطه با آمریکا قرار داریم

چین به پیشنهاد مذاکره تایوان جواب رد داد

گوشزد روسیه به عواقب مخرب نظریه "منحصر به فرد بودن" آمریکا

هفتمین خبرنگار افغان ترور شد

حملات هدفمند دسامبر 2020 در افغانستان با تلفات بالا

حملات هدفمند دسامبر 2020 در افغانستان با تلفات بالا

چراغ سبز رئیس جمهور تایوان برای مذاکره با چین

یک خلبان نیروی هوایی افغانستان ترور شد

پیام تبریک پوتین به بایدن و ترامپ، نتانیاهو و اسد

استعفای گروهی تعدادی از دستیاران ارشد رئیس‌جمهور کره‌جنوبی

لاوروف: آینده بلاروس در دستان مردم این کشور است

پوتین مجموعه‌ای از قوانین جدید روسیه را امضا کرد

میزان اثربخشی واکسن چینی سینوفارم رسما اعلام شد

استقرار انواع جنگنده‌ها و سامانه‌های موشکی چین در مرز با هند

قدردانی مادورو از پوتین به دلیل واکسن روسی کرونا

اکونومیست: چین چگونه سیاست مداران خارجی را تعلیم می دهد؟

تبادل اسرای جدید بین ارمنستان و آذربایجان با میانجی‌گری روسیه

صادرات به کره و چین در بخش نانو

پکن: لندن فورا به دخالت در امور داخلی چین پایان دهد

اذعان معاون اشرف غنی به فساد گسترده در افغانستان

روسیه در اقدامی تلافی جویانه مشاور مستشار نظامی بلغارستان را اخراج کرد

بازداشت 3 عضو مجلس سنای افغانستان به اتهام دریافت رشوه

آرتساخ دست داشتن در حمله به مواضع جمهوری آذربایجان را رد کرد

بوکوحرام دستکم 10 تن شامل 4 نیروی امنیتی نیجریه را کشت

دستیار ارشد ناوالنی آزاد شد

شمار نیروهای پلیس در کابل دو برابر می‌شود

حمله به یک پاسگاه مرزی در بلوچستان پاکستان

کابل باز هم صحنه انفجار بود

17 نفر بر اثر غرق شدن کشتی ماهیگیری در روسیه مفقود شدند

پاشینیان: روسیه در صورت بروز تهدید به ارمنستان کمک خواهد کرد

تقاضای نخست وزیر هند از مردم؛ کالای تولید داخل بخرید

میزان محبوبیت رئیس جمهور کره جنوبی به پایین‌ترین حد رسید

معترضین غربگرای بلاروسی برای برکناری «لوکاشنکو» بادکنک هوا کردند

پرتاب موفقیت آمیز ماهواره کنترل از راه دور چین

خط و نشان مسکو برای کاخ سفید؛ در اروپا موشک مستقر کنید واکنش نشان خواهیم داد

تاکید پوتین و ماکرون بر همکاری روسیه و فرانسه در خصوص قره باغ

ژاپن ورود تمام مسافران خارجی را تعلیق کرد

انفجار در جنوب غرب پاکستان با 10 کشته و زخمی

تاکید دوباره طالبان بر تشکیل نظام اسلامی در افغانستان

جزئیات انفجار بمب کریسمس در نشویل

26 عضو گروه طالبان در هلمند افغانستان کشته شدند

کرملین علیه متحد ناوالنی پرونده کیفری تشکیل داد

روسیه: جنگ روادید را آمریکا آغاز کرد

انتشار ویدئو جدید از انفجار در «نشویل» آمریکا

عبدالله: مردم افغانستان خواهان صلح با عزت و عادلانه هستند

داستان ژاپن پس از جنگ جهانی دوم

یک گربه معاون وزیر محیط زیست روسیه شد!

تحویل نخستین جنگنده سوخو 57 به نیروهای هوا فضای روسیه

لوکاشنکو: تروریست‌ها از اوکراین سلاح به بلاروس وارد کرده‌اند

هند 75 نفر از چهره‌های سیاسی کشمیر را بازداشت کرد

پاشینیان: آماده کناره گیری با تصمیم مردم هستم

ژاپن: بایدن باید در قبال تایوان قاطع باشد!