پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

موافقت اکثریت مردم اسکاتلند با جدایی از بریتانیا ایرانیان انگلیس

موافقت اکثریت مردم اسکاتلند با جدایی از بریتانیا
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان -
موافقت اکثریت مردم اسکاتلند با جدایی از بریتانیا
٩٧٤
٠
فارس / 52 درصد از مردم اسکاتلند در صورت برگزاری یک همه پرسی جدید، به جدا شدن از بریتانیا رأی مثبت می‌دهند.
طبق نتایج یک نظرسنجی، بیش از نیمی از مردم اسکاتلند، در صورت برگزاری همه‌پرسی، به جدایی از بریتانیا رأی می‌دهند.
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «مایکل اشکرفت» برگزار کننده این نظرسنجی، گفت: «در آستانه سفر بوریس جانسون به ادینبورگ (مرکز اسکاتلند) از مردم اسکاتلند درباره همه‌پرسی دوم استقلال پرسیدم و تمایل به استقلال را مورد سنجش قرار دادم».
با این‌که اشکرفت عضو حزب محافظه‌کار است، از مخالفان جانسون محسوب می‌شود. طبق نتایج نظرسنجی او، 52 درصد از اسکاتلندی‌ها با استقلال از بریتانیا موافق بودند.
نظرسنجی اول استقلال اسکاتلند سال 2014 برگزار شد و در آن، 55 درصد از شرکت‌کنندگان با جدایی از بریتانیا ابراز مخالفت کردند.
به نظر می‌رسد یکی از دلایل اصلی بی‌میلی اسکاتلندی‌ها برای ماندن در پادشاهی بریتانیا، همه پرسی برگزیت است که سال 2016 برگزار شد و در آن بیش از نیمی از بریتانیایی‌ها به خروج از اتحادیه اروپا رأی دادند.
اما نداشتن برنامه مدون برای خروج از اتحادیه اروپا و عدم توانایی دولت انگلیس در به توافق رسیدن با بروکسل، احتمال شوک اقتصادی، اجتماعی ناشی از اجرای برگزیت را چند برابر کرده است.
حزب ملی اسکاتلند (SNP) که دولت ادینبورگ را اداره می‌کند اعلام کرده است، اکنون که اسکاتلند بر خلاف میلش از اتحادیه اروپا جدا می‌شود، همه‌پرسی دوم استقلال این منطقه را تنظیم خواهد کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield