پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

کاهش 30 درصدی قیمت اجاره بها تا پایان شهریور اخبار ایران

کاهش 30 درصدی قیمت اجاره بها تا پایان شهریور
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان -
کاهش 30 درصدی قیمت اجاره بها تا پایان شهریور
k ٥.٦
٩
باشگاه خبرنگاران / نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران گفت: با کاهش 25 درصدی نرخ اجاره بها در مرداد پیش بینی می‌شود اجاره در شهریور امسال کاهش 30 درصدی را تجربه کند.
حسام عقبایی با بیان اینکه بازار اجاره با وجود آنکه در اوج جابجایی‌ها و نقل و انتقالات مستأجران هستیم نسبت به خرداد کمی آرام‌تر شده است، گفت: در بازه زمانی 15 خرداد تا اول تیر قیمت‌ اجاره‌ها به اوج خود رسیده بود که همین موضوع باعث نگرانی بسیاری از مستأجران شد.
نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران ادامه داد: سایت‌ها با قیمت‌گذاری در فضای مجازی باعث دامن زدن افزایش قیمت در بازار اجاره شده بودند که خوشبختانه با ورود قوه قضاییه و وزارت راه و شهرسازی این موضوع بر طرف شد.
عقبایی با اشاره به اینکه قیمت اجاره‌بها در برخی از تهران نسبت به سال گذشته افزایش یافته بود، گفت:، اما در یک ماه اخیر به دلیل تشدید نظارت‌ها شاهد کاهش 20 تا 25 درصدی نسبت به خرداد و تیر هستیم.
بیشتر بخوانید: گره کور بازار مسکن در دست افزایش تسهیلات/حداکثر مدت بازپرداخت اقساط وام مسکن 15 سال است
عقبایی با اشاره به اینکه راه‌اندازی پویش‌های مردمی و همچنین ورود رسانه ملی و فرهنگ‌سازی مالکان با انصاف خود باعث تثبیت قیمت‌های اجاره شده است.
او با اشاره به اینکه روند ثبات قیمتی و همچنین کاهش قیمت‌های اجاره تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت، گفت: هم زمان با کاهش تقاضا در بازار اجاره به ویژه نیمه دوم سال قیمت‌ها کاهش خواهد یافت.
نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران یادآوری کرد: پیش‌بینی می‌شود در نیمه دوم سال قیمت‌های اجاره تا 30 درصد هم ارزان‌تر شود.
عقبایی اظهار کرد: راه‌اندازی مسکن استیجاری هم مانند کشور‌های خارجی خود می‌تواند در بهبود بازار اجاره کمک کند، زیرا که این طرح به دلیل آنکه از سوی دولت و بخری از بخش‌های خصوصی قابل اعتماد اجرایی می‌شود، در برطرف شدن مشکلات بازار اجاره تأثیرگذار خواهد بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield