پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

ایران، رتبه اول منطقه در علم ژنتیک ایرانیان اسکاندیناوی

ایران، رتبه اول منطقه در علم ژنتیک
  بزرگنمايي:

سرزمین ایرانیان- محمود تولایی در حاشیه سومین همایش بین المللی و پانزدهمین همایش ملی انجمن ژنتیک ایران گفت: علم ژنتیک سابقه 50 ساله دارد و در 6 عرصه ژنتیک گیاهی، ژنتیک انسانی، ژنتیک جانوری، ژنتیک آبزیان، ذخایر ژنتیک و سلول‌های بنیادی دسته بندی می‌شود.
وی با بیان اینکه علم ژنتیک انقلاب عظیمی در سلامت و تحول سلامت ایجاد کرده است، گفت: در این همایش از دانشمندان برجسته جهانی دعوت به عمل آمده است تا با پژوهشگران و دانشمندان ایرانی در عرصه ژنتیک تبادل علمی داشته باشند.
تولایی با بیان این که علم ژنتیک با سرعت فوق العاده در ایران پیشرفت کرده است، افزود: اگر برای تجهیز منابع آزمایشگاهی و مباحث پژوهشی تلاش نشود با پژوهشگران و کشور‌های مطرح در زمینه علم ژنتیک فاصله پیدا می‌کنیم.
رئیس انجمن ژنتیک ایران با بیان اینکه در این همایش همکاری خوبی با انجمن ژنتیک آلمان صورت گرفته است، گفت: 800 مقاله علمی و پژوهشی از پژوهشگران داخل و خارج از کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شده است و 40 سخنرانی کلیدی طی 3 روز در زمینه علم ژنتیک ارائه می‌شود.
وی افزود: ایجاد و توسعه همکاری‌های متقابل با حضور پژوهشگران خارجی یکی از اهداف این همایش است.
تولایی گفت: با وجود برخی محدودیت‌ها در بخش منابع و دستگاه‌های آزمایشگاهی علم ژنتیک، خوشبختانه تلاش برای توسعه پژوهشی این علم آغاز شده است ضمن آن که باید فعالیت‌های دانش بنیان در عرصه علم ژنتیک شکل گیرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield