پایگاه خبری تحلیلی ایرانیان جهان

آخرين مطالب

پاسخ چین به جنگ اقتصادی آمریکا با نفت ایران! اخبار ایران

پاسخ چین به جنگ اقتصادی آمریکا با نفت ایران!
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان -
پاسخ چین به جنگ اقتصادی آمریکا با نفت ایران!
k ١٩
٦
فارس / بنک آو آمریکا مریل لینچ اعلام کرد آخرین دور تعرفه‌های اعمالی آمریکا علیه کالاهای چینی، تقاضا برای نفت در جهان را تضعیف می‌کند و می‌تواند پکن را وادار کند به عنوان تلافی نفت بیش‌تری از ایران بخرد.
بنک آو آمریکا مریل لینچ اعلام کرد: آخرین دور تعرفه‌های اعمالی آمریکا علیه کالاهای چینی، تقاضا برای نفت در جهان را تضعیف می‌کند و می‌تواند پکن را وادار کند به عنوان تلافی نفت بیشتری از ایران بخرد و این امر قیمت نفت برنت را 20 تا 30 دلار در هر بشکه کاهش خواهد داد.
تحلیلگران این بانک در یادداشتی نوشتند: «رشد مصرف نفت در جهان در کمترین سطح در نزدیک به یک دهه گذشته قرار دارد... سیستم‌ حمایت‌ از تولیدات‌ داخلی‌، هزینه زیادی برای فعالیت‌های صنعتی در جهان ایجاد کرده است. برآورد ما این است که آخرین دور تعرفه‌های آمریکا علیه کالاهای چینی می تواند تقاضا برای نفت در جهان را 250 تا 500 هزار بشکه در روز بیشتر کاهش دهد.»
این بانک افزود همچنین تصمیم چین برای دوباره از سرگرفتن خرید نفت از ایران می‌تواند قیمت نفت را کاهش دهد.
بنا بر گزارش بنک آو امریکا، «ترکیب تقاضای ضعیف و بازگشت بیش از 1.5 میلیون بشکه نفت ایران، توازن ما را بیش از 2 میلیون بشکه در روز بر هم خواهد زد.»
ترامپ روز پنج شنبه اعلام کرد که 10 درصد تعرفه بیشتر بر 300 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از چین اعمال خواهد کرد و می‌تواند این تعرفه‌ها را در صورتی که رئیس جمهور چین سریعا برای توافق اقدام نکند، افزایش دهد.
چین اعلام کرده است که اقدامات متقابل انجام خواهد داد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield