ایرانیان جهان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

ضرورت تدوین اطلس جامع برای شناخت شهر دوست‌دار کودک

ایرانیان جهان - شهر: به گفته مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران؛ شهر دوستدار کودک در بستر بهبود محیط کالبدی شهر از حیث بهداشت، امنیت محیطی، ایمنی، دسترسی، تنوع و … شکل می‌گیرد.

شهر دوست‌دار کودک با شعار محقق نمی‌شود

ایرانیان جهان - شهر: معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران معتقد است که «شهر دوست‌دار کودک» تنها با سر دادن شعار محقق نمی‌شود بلکه باید دستورالعمل‌های جمع آوری شده در تمامی قوانین و بخشنامه‌های شهری لحاظ شود.

بازنمایی زندگی حاشیه‌نشینان یک سده اخیر

ایرانیان جهان - پژوهشی که به شکل منظم به بررسی مطبوعات در سال های مشخص جهت بازنمایی مسئله حاشیه‌نشینی و حاشیه‌نشینان در تاریخ معاصر ایران بپردازد، وجود ندارد. این مطالعه قصد دارد به بررسی شیوه بازنمایی حاشیه‌نشینی و حاشیه‌نشینان در مطبوعات صدسال اخیر ایران بپردازد.

سامانه محله من راه اندازی شد

ایرانیان جهان - سامانه «محله من» اطلاعات شهر را به صورت یکپارچه در اختیار مدیران شهری قرار می‌دهد تا توانایی مقایسه میزان عملکرد خود در طول زمان را داشته باشند.

فراخوان جلب مشارکت شهروندان در برنامه های سازمان مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران

ایرانیان جهان - فراخوان سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی به منظور جلب مشارکت شهروندان در فرآیند اجرای برنامه ها و همچنین ارتقای سطح کیفی فعالیت ها و ماموریت های این سازمان منتشر شد.

یک قرن در یک قاب مصور

ایرانیان جهان - شعبده تصاویری که در این کتاب می‌بینید در مهار زمان معنا پیداکرده‌است؛ ما با مدد از معماری تهران کوشیده‌ایم زمان گذشته را به حال وصل کنیم تا پلی به آینده بزنیم.

اجرای طرح نگهداشت در محله باغ خزانه

ایرانیان جهان - شهردار ناحیه سه منطقه ۱۷ از اجرای طرح نگهداشت در محله باغ خزانه این منطقه جنوبی پایتخت خبر داد.

افزایش سهم مدیران زن در دوره پنجم مدیریت شهری

ایرانیان جهان - معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران گفت: در دوره پنجم مدیریت شهری سهم مدیران زن به ۲۰ درصد افزایش یافت.

ضرورت توجه به توسعه قلمروهای عمومی

ایرانیان جهان - شهردار تهران با اشاره به ضرورت توجه به توسعه حوزه قلمرو عمومی گفت: این کار باعث می شود تا فضاهای ناایمن شهری به فضای امن برای استفاده زنان و خانواده تبدیل شود.

آتش نشانی در استخدام زنان نگاه تبعیض آمیز ندارد

ایرانیان جهان - مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران با اشاره به این مطلب که تا امروز در ایستگاه ستارخان پروسه جذب زنان آتش نشان آغاز شده است گفت: آتش نشانی در استخدام زنان نگاه تبعیض آمیز ندارد.

پخش ۱۴ هزار تن آسفالت در بزرگراه های شمال شرق تهران

ایرانیان جهان - معاون فنی و عمران شهرداری منطقه ۴ تهران از اجرای عملیات تراش و روکش آسفالت در معابر بزرگراهی خبر داد و گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون بیش از حدود ۱۴ هزار تن آسفالت در معابر بزرگراهی این منطقه پخش شده است.

نامگذاری معابر برای گرامیداشت یاد و خاطره دلاور مردان ایران

ایرانیان جهان - پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶ اظهار داشت: همزمان با اعیاد مبارک دهه ولایت و به منظور گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس معابر محلات ۹ گانه منطقه ۱۶ به نام شهدا نام گذاری و مزین شد.

زنان باید امنیت را در شهر حس کنند

ایرانیان جهان - عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: مقوله امنیت دیدنی نیست بلکه باید از سوی زنان حس شود.

«تهران» چیست

ایرانیان جهان - مجله تهران شهر که تاکنون ۹ شماره از آن به چاپ رسیده است در نهمین شماره خود به موضوع چیستی تهران می‌پردازد.

وعده ایران خودرو مبنی بر افزایش قیمت خودروها نبود

ایرانیان جهان - شهر: مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران درباره افزایش قیمت خودروهای ویژه تاکسیرانی، گفت: مدیران ایران خودرو قول داده بودند که قیمت خودروها حداکثر ۳ میلیون تومان افزایش داشته باشد.

افزایش سرعت واکسیناسیون در سایت قاسم سلیمانی

ایرانیان جهان - شهردار منطقه ۱۷ در بازدید از سایت واکسیناسیون فرهنگسرای شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: پشتیبانی و حمایت شهرداری منطقه تا پایان اجرای طرح واکسیناسیون گروهای هدف ادامه دارد.

آیین افتتاح و بهره برداری از فاز نخست پروژه باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س)

ایرانیان جهان - آیین افتتاح و بهره برداری از فاز نخست پروژه باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) عصر روز شنبه نهم مردادماه ۱۴۰۰ با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، جمعی از معاونین و مدیران شهری و اعضای شورای شهر در خیابان درجزینی منطقه ۱۸ برگزار شد.

شورای پنجم نماد شفافیت بود

ایرانیان جهان - رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: شورای پنجم نماد شفافیت بود نه صیانت و مجلس شورای اسلامی در این شرایط حساس و سخت جامعه، به جای طرح هایی که واکنش منفی گسترده در جامعه ایجاد کند به دنبال حل مشکلات معیشتی و مطالبات واقعی جامعه برود و قطعا شفافیت نیز از مطالبات اصلی جامعه و وعده های محقق نشده در مجلس است.

آغاز ساخت فاز دوم باغ راه حضرت زهرا(س) به زودی

ایرانیان جهان - شهردار تهران گفت: از آنجا که در بودجه سال جاری ردیفی برای ساخت فاز دوم پروژه باغ راه حضرت زهرا(س) در نظر گرفته شده است عملیات عمرانی آن به زودی آغاز خواهد شد.

صرف ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه برای انتقال خط راه آهن به زیر زمین

ایرانیان جهان - شهر: شهردار تهران با بیان اینکه ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه شد تا راه آهن به زیر زمین برود، گفت: هرچند مناطق ۱۷ و ۱۸ تحت تاثیر راه آهن شکل گرفتند، اما تردد، بوق و لرزش قطار آسایش را از مردم سلب کرده بود.

نصب و بازسازی ۴۹۷ تجهیزات ترافیکی در معابر منطقه ۱۷

ایرانیان جهان - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۷ از نصب و بازسازی ۴۹۷ تجهیزات ترافیکی در معابر در یک ماه اخیر خبر داد، گفت: نصب ، تعویض و بازسازی علائم ترافیکی معابر ۱۴ محله این منطقه با هدف تسهیل در عبور و مرور شهروندان به اجرا در آمده است.

رونمایی از سامانه T.O.D شهر تهران

ایرانیان جهان - شهر: عصر امروز از سامانه T.O.D یا همان برنامه توسعه شهر مبتنی بر حمل و نقل عمومی که عمدتا براساس داده و تخیلی داده است رونمایی شد.

جشنواره عید تا عید در منطقه ۷

ایرانیان جهان - شهردار منطقه ۷ از برپایی ویژه برنامه های دهه ولایت در این منطقه با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم حضور شهروندان در تجمعات با هدف ترویج مبانی مسئله امامت و ولایت بویژه در بین جوانان خبر داد.

ثبت نام داوطلبان در سامانه «خادم یار» آغاز شد

ایرانیان جهان - رئیس ستاد خادم المنتظر شهرداری تهران با اشاره به آغاز ثبت نام داوطلبان در سامانه «خادم یار» هدف نهایی از اجرای طرح خادم یار را انجام فعالیت های داوطلبانه اجتماعی و فرهنگی در شهرداری تهران دانست.

کافه پاچنار محله فرحزاد احیا و بهره برداری شد

ایرانیان جهان - کافه پاچنار به عنوان یکی از نمادهای هویتی محله فرحزاد پس از سال ها احیا و به محلی برای کارآفرینی و درآمدزایی بانوان سرپرست خانوار این محله تبدیل شد.

افتتاح ورزشگاه مظاهری؛ به زودی

ایرانیان جهان - شهر: ورزشگاه مظاهری به عنوان یکی از پروژه های مورد مطالبه شهروندان محله مظاهری در منطقه ۱۵ به زودی به بهره برداری می رسد.

آغاز فاز اول عملیات اجرایی ساخت پایانه دولت‌آباد

ایرانیان جهان - مقدمات کار برای آغاز عملیات اجرایی فاز نخست پروژه احداث پایانه ۴۴ هکتاری دولت‌آباد فراهم شده و بزودی این پایانه استراتژیک که نقشی مهم در کاهش زمان تعمیر واگن‌ها و همچنین تقلیل سرفاصله زمانی حرکت قطارها در خط ۶ ایفاء می‌کند،‌ وارد فاز اجرایی می‌شود.

موش ها عامل گسترش بیماری و طاعون

ایرانیان جهان - شهر: مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: موشهای زیرزمینی آدمخوار و مرده خوار نیستند اما در انتقال بیماری ها و گسترش آنها پس از بحران هایی نظیر زلزله و سیل نقش آفرین هستند.

تغییر نحوه اداره شهر از وابستگی به «اقلیت صاحب سرمایه» به «عموم مردم»

ایرانیان جهان - شهر: در جهت تحقق شعار محوری اداره شهر تهران؛ «تهران شهری برای همه»، در حوزه اقتصاد، از همان روز اول تغییر ریل انجام شد و نحوه اداره شهر از وابستگی به «اقلیت صاحب سرمایه» به «عموم مردم» تغییر کرد. اقدامات مهمی در جهت حرکت به‌سمت تحقق این شعار انجام شده است.

اجرای نقاشی دیواری طبیعت در دو بوستان منطقه ۱۹

ایرانیان جهان - شهردار منطقه ۱۹ از اجرای نقاشی دیواری در جداره بوستان های الهی و کوشان در منطقه ۱۹ با هدف زیباسازی منظر شهری و آرامش بصری شهروندان خبر داد.

کتابهایی برای ثبت و ماندگاری ادبیات جدید مدیریت شهری

ایرانیان جهان - شهر: مرکز ارتباطات شهرداری تهران جهت ماندگاری و پیگیری ادبیات ارائه شده در این دوره از مدیریت شهری و بررسی تهران از زوایا و نگاه های مختلف اقدام به انتشار ۲۰ کتاب و گزارش نموده است.

اجرای ۱۱۰ ویژه برنامه ی اعیاد قربان تا غدیر در منطقه ۱۶

ایرانیان جهان - ویژه برنامه های اعیاد دهه ولایت با رویکرد معرفتی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی طراحی شده تا در این روزهای شیوع ویروس کرونا شاهد شادی و نشاط هرچه بیشتر شهروندان منطقه باشیم.

دیدار مدیران رسانه با پیروز حناچی شهردار تهران/بخش چهارم

ایرانیان جهان - مهدی شفیعی مدیر عامل روزنامه ایران هم در ادامه به مشکلات کشور اشاره کرد و گفت:در این شرایط تامین حقوق کارکنان شهرداری مدیریت در این سطح سخت و طاقت‌فرساست و اما شهرداری سربلند این روزها طی کرد. محمدرضا نوروزپور، مدیرعامل ایرنا هم در این نشست، گفت:حیف است که خدمات آنطور که باید، به اطلاع شهروندان نمی‌رسد. باتوجه به شرایطی که مدیریت شهری روی کار آمد و کشور در بدترین فشار اقتصادی قرار داشت، در چنین شرایطی گزارش شهردار تهران نشان می‌دهد بهره وری در شهرداری بسیار بالا بوده است. علی متقیان مدیر مسئول خبرگزاری ایسنا، هم در این نشست هم اندیشی، با تاکید بر لزوم گزارش‌دهی از اقدامات انجام شده، گفت: اداره تخصصی شهر بزرگ‌ترین امتیاز این دوره بود و امید داریم انجام کارها از سوی مدیران متخصص در شهرداری ادامه پیدا کند و کارها سفارشی و هیاتی نباشد.

ساير مطالب

ارتباط نهاد آمریکایی با عاملان ترور رئیس جمهور هائیتی تأیید شد

بایدن ادعای ترامپ درباره انتخابات آمریکا را یک "دروغ بزرگ" خواند

فشار دموکرات‌ها به بایدن برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه روسیه

آمریکا: جایگزینی برای راه حل "دو کشوری" وجود ندارد

رئیس موسسه کنترل تسلیحاتی آمریکا: ایران حرف از «تضمین» نزند

انتقال پایگاه ارتش آمریکا از قطر به اردن برای فشار به ایران؟

پامپئو: می‌خواهم همچنان تاثیرگذار باشم

آمریکا: مراکش ناامیدمان کرد

رئیس آژانس امنیت سایبری آمریکا انتخاب شد

تغییر راهبرد کاخ سفید درباره غرب آسیا

چرا آمریکا، افغانستان را ترک کرد؟

مشکل آمریکا چین است نه طالبان

درخواست آمریکا از انصارالله یمن برای مذاکره

ورود غیرقانونی ناو آمریکایی به دریای چین جنوبی

بازداشت مغز متفکر عملیات ترور رئیس‌جمهور هائیتی با ارتباطات آمریکایی

اظهار نگرانی پنتاگون درخصوص وخامت وضعیت افغانستان

دادستان ارشد پرونده متهمان حملات 11 سپتامبر ناگهان بازنشسته شد!

اعتراف قانون‌گذار آمریکایی به «شکست سنگین» کشورش در افغانستان

حمایت علنی فرماندار آمریکایی از ناآرامی در کوبا

بایدن دست به دامن پوتین شد

روایت اندیشکده آمریکایی از بی اعتمادی عمیق میان تهران و واشنگتن

ناوشکن آمریکایی در حیات خلوت روسیه چه می‌کند؟

انفجار 4 بمب در مسیر کاروان آمریکایی در شمال فلوجه

گاردین: ترامپ "هیتلر" را تمجید می کرد

رهگیری هواپیمای شناسایی آمریکا توسط سوخوهای روسی بر فراز دریای سیاه

شنیده شدن صدای 4 انفجار در عین الاسد

ادعای کاخ سفید: از استقلال تایوان حمایت نمی‌کنیم

حمله پهپادی به پایگاه های آمریکا در شرق سوریه

واکنش کاخ سفید به ترور رئیس جمهور هائیتی

آمریکا در این مورد توضیحی ندارد!

گزارشی از حمله به پایگاه آمریکایی الحریر در اربیل

واکنش بایدن به ترور رئیس‌جمهور هاییتی

طوفان آخرالزمانی در آمریکا

ادعایی در مورد واکنش آمریکا در مورد حمله به عین الاسد

مقام پنتاگون: دو آمریکایی در حمله به «عین الاسد» مجروح شدند

شکایت ترامپ از مدیران فیس‌بوک و توئیتر

تحلیل رسانه آمریکایی "فاکس نیوز" از آینده برجام

تاکید دوباره بایدن بر حمایت از مخالفان ونزوئلا

آتش نشان آمریکایی جسد دختر 7 ساله خود را از زیر آوار بیرون کشید

آمریکا در قطر دفتر «پشتیبانی امنیتی افغانستان» دایر می کند

بایدن نمی‌تواند آمریکا را از باتلاق «جنگ‌های ابدی» بیرون بکشد

بایدن: افغان‌ها باید از خودشان دفاع کنند

افشای مسیر آمریکا برای انتقال تروریست‌ها به یمن

وکیل سابق ترامپ: اتهامات علیه سازمان ترامپ، نوک کوه یخ هستند

تحریم 22 شخصیت میانماری توسط آمریکا

آمریکا تحریم‌های دیوان کیفری بین‌المللی را لغو کرد

کسری تجاری آمریکا سر به فلک زد

بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی به انتهای ماه موکول شد

آپارات سرویس محتوای ویدئویی مخصوص کودکان راه‌اندازی کرد

واشنگتن پست: مذاکرات هسته‌ای وین پیچیده شد

تحقیقات دادگستری آمریکا درباره لابی وکیل ترامپ برای ترکیه

آمریکا اعزام ناوشکن به کریمه را تکذیب کرد

درخواست 73 نماینده کنگره آمریکا از بایدن برای لغو رسمی "معامله قرن"

لغو گردهمایی ترامپ و هوادارانش به‌خاطر روز استقلال آمریکا

ابراز نگرانی اوباما از حجم بالای اطلاعات گمراه کننده در آمریکا

ترامپ باز هم مدعی تقلب در انتخابات شد

هشدار منابع اطلاعاتی به سازمان ترامپ

مجسمه کریستف کلمب پایین کشیده شد

ادامه پیشتازی دلار جهانی

طلای جهانی در قعر دوماهه

عمق رنگ چیست و چگونه بر کیفیت تصویر تأثیر می‌گذارد

شایعه: مایکروسافت در مورد حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب ویندوز 11 بازنگری خواهد کرد

تاریخ دقیق معرفی اولین ایرباد بی‌سیم Nothing مشخص شد

آمار فروش بازی موبایل در نیمه اول 2021 به حدود 45 میلیارد دلار رسید

واکسن مشترک انستیتو پاستور و کوبا مجوز مصرف اضطراری گرفت

تسلا بیش از 285 هزار خودروی الکتریکی را در چین به دلیل نقص فنی کنترل کروز فرا می‌خواند

فضای ابری رایگان ابر آروان؛ ایمن و همیشه در دسترس

اولین بنچمارک تراشه اگزینوس مجهز به پردازنده گرافیکی AMD منتشر شد

سامسونگ احتمالا One UI 3.5 را منتشر نخواهد کرد

الگوریتم آمازون رانندگان سرویس تحویل کالای Flex را اخراج می‌کند

مدیاتک امکان شخصی‌سازی تراشه‌های بالارده‌ی خود را فراهم می‌کند

کاین توربو GT؛ گران ترین و سریع‌ترین شاسی بلند پورشه معرفی شد

گلکسی S21 FE سامسونگ از شارژ سریع 45 وات پشتیبانی خواهد کرد

پورشه 911GT2 RS با سیستم تعلیق سفارشی، رکورد جدیدی در نوربرگ رینگ ثبت کرد

شایعه: پیکسل 5a گوگل قبل از انتشار اندروید 12 عرضه خواهد شد

آموزش جامع ساخت شماره مجازی ؛ از کاربرد تا برنامه های ساخت شماره مجازی

سامسونگ برای برخی از محصولات پرچمدار خود، پنج سال بروزرسانی امنیتی ارائه می‌دهد

مجلس نمایندگان آمریکا دو مجوز جنگی دیگر رئیس جمهور را لغو کرد

طرفداری ترامپ از یک بازیکن فوتبال برای راه یابی به مجلس سنا

آمریکا خواستار آزادی افراد ربوده شده توسط کره شمالی شد

آخرین هفته خروج نیروهای آمریکایی پس از تهاجم 20 ساله به افغانستان

شایعه: ویندوز 11 مایکروسافت در تاریخ 28 مهر منتشر خواهد شد

چاپ برچسب اموال و لیبل پلمب محصولات با انواع برچسب در چاپ لاوین

ژاپنی‌ها از فناوری تشخیص چهره برای شناسایی خرس‌های مهاجم استفاده می‌کنند

سامسونگ: S Pen به دستگاه‌های بیشتری اضافه خواهد شد

اپل دسترسی توسعه‌دهندگان به نسخه بتای Xcode Cloud را فعال کرد

نوعی زنبور عسل بر اثر رویدادی ژنتیکی، ارتش همسان جاودانه می‌سازد

سامسونگ از رابط کاربری جدید ساعت‌های هوشمند خود رونمایی کرد

هواوی به پشتیبانی نرم‌افزاری از محصولات قدیمی آنر ادامه می‌دهد

شاسی بلند اینفینیتی QX60 مدل 2022 با طراحی مدرن معرفی شد

ابعاد احتمالی صفحه‌نمایش گلکسی زد فولد 3 و زد فلیپ 3 سامسونگ مشخص شد

ساعت‌های هوشمند مبتنی بر تایزن سامسونگ، به‌روزرسانی Wear OS را دریافت نخواهند کرد

امکان دسترسی به سرویس ایکس کلاد برای کاربران رایانه شخصی و iOS فراهم شد

هک شدن دستگاه‌های خودپرداز با استفاده از اپلیکیشن اندروید و NFC

سامسونگ در مسیر شکستن رکورد فروش تلویزیون QLED قرار گرفته است

اسنپدراگون 888 پلاس با موتور هوش مصنوعی بهبود یافته معرفی شد

ستاد کرونا از احتمال واکسینه شدن دانش‌آموزان با واکسن مشترک ایران و کوبا خبر داد

AMD تراشه های بازیافتی ایکس باکس را در قالب کیت دسکتاپ 4700S عرضه می‌کند

تصاویر رندر وان پلاس نورد 2 از شباهت بسیار آن به وان پلاس 9 خبر می‌دهد

آنر عرضه‌ی سری مجیک 3 با تراشه‌ی اسنپدراگون 888 پلاس را تأیید کرد