ایرانیان جهان

آخرين مطالب

مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

از طرح 2 بار تست‌گیری در هفته از انگلیسی‌‌ها تا اعمال محدودیت برای واکسیناسیون با آسترازنکا ایرانیان انگلیس

از طرح 2 بار تست‌گیری در هفته از انگلیسی‌‌ها تا اعمال محدودیت برای واکسیناسیون با آسترازنکا
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان-

نخست وزیر انگلیس به منظور قطع زنجیره کرونا اعلام کرده که به زودی از همه شهروندان انگلیسی دو بار در هفته تست کرونا گرفته می‌شود و اسلوونی هم موقتا واکسیناسیون با آسترازنکا برای افراد زیر 60 سال را متوقف کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ، کرونا در اروپا همچنان جولان داده و عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بیشتری به بار می آورد.

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که "ینز اشپاهن"، وزیر بهداشت آلمان انتظار دارد که تا اواخر آوریل 20 درصد مردم آلمان اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کنند.

طرح دوبار تست کرونای هفتگی برای شهروندان انگلیسی

در انگلستان باید هر هفته دوبار تست کرونا از افراد گرفته شود. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که به این ترتیب زنجیره مبتلایان شکسته می شود. به این ترتیب موارد ابتلا به این بیماری برای افراد بدون علامت هم مشخص می شود. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده این طرح قرار است برای اواسط ماه می اجرایی شود.

بیش از 8 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 8497 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داده و 50 نفر هم در این مدت در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بی اعتمادی آلمانی‌ها به وعده‌های دولت در زمینه واکسیناسیون

"آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان هم وعده داده است که تا پایان تابستان همه داوطلبان تزریق واکسن کرونا اولین دوز از این واکسن را دریافت خواهند کرد. البته با توجه به مسائلی که در آغاز روند واکسیناسیون در این کشور ایجاد شده است بسیاری از شهروندان به این وعده اعتقادی ندارند.

بر اساس جدیدترین نظرسنجی موسسه "یوگو" که به سفارش خبرگزاری آلمان انجام شده است تنها حدود یک چهارم شهروندان آلمانی (23 درصد) اعتقاد دارند که این هدف برآورده می شود که تا 21 سپتامبر همه شهروندان داوطلب اولین دوز واکسن خود را دریافت کنند. 62 درصد هم به محقق شدن این وعده اعتقاد دارند و 15 درصد هم گفته اند که هیچ اطلاعی در این باره ندارند.

صدر اعظم آلمان تا به حال چندین بار وعده داده که تا 21 سپتامبر همه افراد داوطلب در این کشور اولین دوز واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد. اما اعتماد شهروندان به این وعده ها به شدت کاهش پیدا کرده است. در یک نظرسنجی که موسسه "یوگو" در اوایل فوریه انجام داده بود 26درصد به این وعده ها باور داشتند و 57 درصد هم گفته بودند که هیچ اعتمادی به برآورده شدن این وعده ندارند.

روند واکسیناسیون در آلمان در مقایسه با کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا به کندی پیش می رود.

بیشتر بخوانید

بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت آلمان که روز شنبه گزارش داد تا به حال حدود 12 درصد شهروندان آلمانی حداقل یک دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده اند که شامل حدود بیش از 10 میلیون شهروند این کشور می شود. 4.3 میلیون نفر هم دومین دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وزیر بهداشت آلمان روز یکشنبه اعلام کرد که کسی که واکسیناسیون کامل را انجام دهد در آینده‌ای نزدیک می تواند در سفرها و یا خرید آزادی های بیشتری داشته باشد.

شمار بیماران بستری شده در بخش های مراقبت ویژه آلمان بار دیگر برای اولین بار از اوایل فوریه به بیش از چهار هزار نفر رسیده است.

به گزارش انجمن مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان در روز یکشنبه 4051 نفر در این کشور در بخش های مراقبت های ویژه بستری بودند که تعداد آن ها نسبت به روز قبل 133 مورد افزایش پیدا کرده بود.

اوایل ژانویه شمار بیماران بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه آلمان با بیش از 5500 مور رکورد بالایی را ثبت کرد. با کوچک تر شدن موج دوم کرونا این آمارها کم کم کاهش پیدا کرده و در اوایل ماه مارس به کم تر از 3 هزار نفر رسید.

با افزایش آمار مبتلایان جدید در موج سوم کرونا در آلمان شمار بستری شدگان در بخش های مراقبت های ویژه هم دوباره رو به افزایش گذاشت.

هلند در لیست مناطق پر خطر کرونایی آلمان قرار گرفت  

دولت آلمان همچنین کشور هلند را در لیست مناطق پر خطر کرونایی خود قرار داد.

.به دلیل افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در این کشور دولت آلمان بعد از عید پاک این کشور را در لیست مناطق پر خطر کرونایی خود قرار می دهد. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده کسی که از روز سه شنبه از این کشور به آلمان سفر کند باید یک تست منفی کرونا ارائه دهد. همچنین قرنطینه اجباری 10 روزه هم که در روز پنجم آن یک تست کرونا از فرد گرفته می شود مقرر شده است.

بعد از جمهوری چک، لهستان، فرانسه حالا کشور هلند به عنوان چهارمین کشور همسایه آلمان در لیست مناطق پر خطر کرونایی این کشور قرار گرفت. آلمان کشورهایی را در این لیست قرار می دهد که میزان مبتلایان آن ها در ازای هر 100 هزار نفر به بیش از 200 نفر افزایش یابد.

هلند با حدود 17 میلیون سکنه از اواسط دسامبر در قرنطینه قرار دارد و از اواخر ژانویه منع ترددهای شبانه هم بر این کشور حاکم شده است. با این همه آمار مبتلایان در این کشور همچنان افزایش می یابد. اخیرا در روز شنبه 7682 مورد ابتلای روزانه به کرونا در این کشور ثبت شد که 413 مورد کم تر از روز قبل از آن بود.

نرخ مبتلایان جدید در این کشور به ازای هر 100 هزار نفر به 300 نفر افزایش پیدا کرده است.

هشدار ایتالیا درباره خطرات اقتصادی سرعت‌های مختلف واکسیناسیون در کشورها

بانک مرکزی ایتالیا هم درباره خطرات سرعت های مختلف واکسیناسیون در کشورها برای اقتصاد جهانی هشدار داده و رئیس کل بانک مرکزی ایتالیا در مصاحبه ای اعلام کرد که پیشرفت های نابرابر در زمینه واکسیناسیون در کشورهای مختلف می تواند منجر به تفاوت های چشمگیر در روند بهبود اقتصادی کشورهای مختلف شود. این وضعیت می تواند از همکاری بین المللی تنگاتنگ بین کشورهای صنعتی و در حال توسعه "جی 20" جلوگیری کند.

تمدید محدودیت‌های سفر در پرتغال

به منظور مهار بیماری کرونا کشور پرتغال محدودیت های سفر برای توریست ها را تا اواسط آوریل تمدید می کند. وزارت کشور پرتغال اعلام کرد که در هماهنگی با کشور همسایه خود اسپانیا کنترل مرزهای زمینی و آبی تا 15 آوریل وجود خواهد داشت.

طرح انجام واکسیناسیون در کلیساها و موزه‌های ایتالیا برای تسریع کار

ایتالیا در تصمیمی عجیبب و غافلگیرکننده به منظور تسریع روند واکسیناسیون همچنین از مکان های غیر معمولی مانند کلیساها و موزه ها برای این منظور استفاده می کند.

ایتالیا این هدف را مد نظر قرار داده که تا پایان تابستان و تا سپتامبر 80 درصد مردم خود را واکسینه کند. تا به حال در این کشور با 60 میلیون سکنه بیش از 11 میلیون نفر اولین دوز واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

آلمانی‌ها اجازه دارند به روسیه سفر کنند

بعد از حدود یک سال حالا آلمانی ها اجازه دارند با ویزای معتبر بار دیگر از طریق هوایی به روسیه سفر کنند. این امر ناشی از تغییر در مصوبه‌ای است که توسط دولت روسیه منتشر شده است.

واکسیناسیون با آسترازنکا برای افراد زیر 60 سال در اسلوونی ممنوع شد

کشور اسلوونی هم واکسیناسیون با آسترازنکا برای افراد زیر 60 سال را ممنوع می کند. رئیس کمیسیون مشاور بخش بهداشت این کشور اعلام کرده که ما منتظر هستیم ببینیم آیا بررسی ها ارتباط علیتی بین این واکسن و ترومبوزهای مغزی که در مواردی در سراسر دنیا دیده شده است را نشان می دهد.

از هفته آینده در این کشور گروه های سنی بالای 60 سال واکسینه خواهند شدو تا به حال افراد بالای 64 سال و بیماران در معرض خطر و گروههای شغلی در معرض خطر در فهرست افرادی که باید واکسن را دریافت می کردند قرار داشتند. بر اساس اطلاعات مقامات بهداشتی تا به حال 13.4 درصد اسلوونی ها اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و 6.5 درصد هم دوز واکسن کرونا را زده‌اند.

326 مرگ کرونایی روزانه در ایتالیا

شمار مبتلایان جدید به کرونا هم در ایتالیا کمی روند کاهشی داشته و بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در عرض 24 ساعت 18025 نفردر این کشور به کرونا مبتلا شده و 326 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

وزیر بهداشت آلمان در سخنانی تاکید کرد که واکسیناسیون از موج سوم کرونا جلوگیری نمی کند و موج سوم همچنان افزایش می یابد. به گفته وی کشورهای با میزان واکسیناسیون بالا مانند شیلی، انگلیس و یا آمریکا نشان می دهند که محدودیت های ارتباطی همچنان ضرورت دارد.

شرایط نگران کننده در بخش‌های اورژانس آلمان

وزیر بهداشت آلمان شرایط در بخش های اورژانس و کلینیک ها را با توجه به افزایش چشمگیر شمار مبتلایان همچنان نگران کننده دانسته و گفت: ما باید با هم این موج سوم را بشکنیم و ارتباطات را کاهش دهیم.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها از زمان شیوع کرونا تا کنون در انگلیس 4,359,388 نفر به کرونا مبتلا شده و 126,836 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در فرانسه هم تا کنون 4,822,470 نفر به کرونا مبتلا شده و 96,678 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

در اسپانیا هم تا کنون 3,300,965 نفر به کرونا مبتلا شده و 75,698 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا کنون در ایتالیا 3,668,264 به کرونا مبتلا شده و 111,030 هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا کنون 2,895,631 نفر به کرونا مبتلا شده و 77,557 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

لینک کوتاه:
https://www.ilandnews.ir/Fa/News/237121/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تشدید نابرابری درآمدی در دهه 90

سامسونگ و ال‌جی برمی‌گردند؟

فاکتور 1400 تولید مسکن

تزریق 24 هزار میلیارد تومان به بورس چقدر موثر است؟

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: رمز ارز خارجی را تائید نمی‌کنیم

دلار و سکه صعودی شدند

هزینه رهن و اجاره آپارتمان در چیتگر

درخواست برای تصویب هرچه سریعتر حق مسکن کارگران در هیات دولت

اُفت تاریخی ارزش پول ملی

شنیده شدن صدای آژیر در شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه

آیا ترکیه با نشست استانبول می تواند ایران را نادیده بگیرد؟

رئیس سازمان بورس: بازار سرمایه، دولت را نجات داد

آیا واشنگتن، جولانی را وارد بازی علیه روسیه کرده است؟

ادامه بحران در مینیاپولیس

استراتژی بزرگی که نیاز به هم پیمانان دارد

فاجعه ای که چهره ورزشگاه های انگلیس را تغییر داد

بالا گرفتن تنش در روابط مسکو-واشنگتن؛ روسیه، آمریکا را تحریم کرد

مخالفان کودتای نظامی در میانمار، «دولت وحدت ملی» تشکیل دادند

داعش مسئولیت انفجار بغداد را به عهده گرفت

باید رانت موجود در بازار خودرو را از بین برد

آشکار شدن تنش‌های اجتماعی در اردن

مسابقه لو دادن اسرار هسته‌ای؛ حمله "انتخاب" به محسن رضایی

وضعیت فاجعه‌بار کرونا در هند

ابهام درباره دقت تست‌های کرونا در انگلیس

سفیر روسیه در آمریکا به مسکو بازگشت

درخواست شیعیان روسیه از جمهوری آذربایجان

طرح امنیتی پروژه «تاپی» بین افغانستان و ترکمنستان امضاء شد

ممانعت صهیونیست‌ها از ورود نمازگزاران فلسطینی به مسجدالاقصی

گفت و گوی پوتین با شورای امنیت روسیه برای پاسخ به تحریم‌های آمریکا

آمریکا حمله به پایگاه موساد در عراق را محکوم کرد

لاوروف در تهران به دنبال چه بود؟

نگرانی‌ها از به خطر افتادن حقوق زنان در افغانستان

آمریکا به‌دنبال ایجاد تأسیسات نظامی جدید در همسایگی روسیه

تظاهرات اعتراض‌آمیز طرفداران شیخ زکزاکی در نیجریه

انتقاد رئیس ستاد ارتش انگلیس از ترک افغانستان

رسانه فرانسوی: مغرب از ترکیه پهپاد تهاجمی خریده است

هژمونی دلار پایان یافت؟

المانیتور: نجات برجام کار ساده ای برای آمریکا نیست

نیوزویک: چین دلار آمریکا را با یوان دیجیتال به چالش می کشد

واشنگتن پست: اول با نتانیاهو مذاکره کنید، بعد با ایران!

آمریکا نظامیان بیشتری در اوکراین مستقر می‌کند

دعوت عراق از 75 سازمان و کشور برای نظارت بر انتخابات زودهنگام

عامل افزایش نقدینگی در کشور

بیت‌کوین؛ انقلابی در راه است؟

چرا پیشرفته‌ترین کشور اسکاندیناوی نتوانست کرونا را مهار کند؟

استقبال آلمان و فرانسه از پیشنهاد چین

امام جمعه نجف نسبت به افزایش قیمت دلار و کالا در عراق هشدار داد

اتحادیه علمای مسلمین: حشد شعبی خط قرمز عراقی‌هاست

4 غیرنظامی بر اثر انفجار در افغانستان کُشته شدند

«عمار حکیم» انفجار بغداد را محکوم کرد