ایرانیان جهان

آخرين مطالب

تصاویر منتخب از جوایز عکاسی پاریس Px3 در سال 2020 ایالات متحده آمریکا

تصاویر منتخب از جوایز عکاسی پاریس Px3 در سال 2020
  بزرگنمايي:

ایرانیان جهان - جوایز عکاسی پاریس Px3 یا Prix de la Photographie Paris یکی از جوایز عکاسی ارزشمند در اروپا به است. Px3 با تقدیر از عکاسی به کشف استعدادهای در حال ظهور و معرفی عکاسان از سراسر جهان به جامعه هنری پاریس می‌پردازد.

جوایز عکاسی پاریس Px3 یکی از مسابقات سالانه عکاسی است که از سال 2007 توسط حسین فرمانی بنیان‌گزاری شده است. تمام عکس‌های ارسالی سال 2020 نیز مانند سال‌های دیگر برگزاری این مسابقه توسط هیئت داوران حرفه‌ای Px3 ارزیابی شده‌اند. برندگان با عناوینی از سطح طلا، نقره یا برنز مشخص شده‌ و از بسیاری از تصاویر ارسالی‌ برجسته تقدیر صورت گرفته است. همچنین آثار «عکاس سال»، «بهترین استعداد جدید» و اولین برنده دسته عکاسی در پاریس به نمایش گذاشته شده‌اند. برای دیدن منتخبی از تصاویر مسابقه عکاسی پاریس در سال 2020، با زومیت همراه باشید.

ایرانیان جهان

برنده‌ی: طلا دسته عکاسی: طبیعت/ فصل‌ها عنوان عکس: رقص نام عکاس: نائویا یوشیدا عکس بالا درخشش نور کرم‌های شب‌تابی را نشان می‌دهد که فقط در کوه‌های ژاپن مشاهده می‌شوند. سوسو زدن این کرم‌های شب‌تاب بسیار سریع و زیبا است. عکاس این تصویر می‌گوید که هر سال منتظر این صحنه و نور کرم‌های شب‌تاب می‌ماند.

ایرانیان جهان

برنده‌ی: برنز دسته عکاسی: مطبوعات / مردم / شخصیت عنوان عکس: اولین ژنرال از هشت ژنرال باجیا جیانگ تایوان نام عکاس: چین فا تزنگ آقای ژو مینگژونگ‌ ، استاد پیراشکی برنجی، از 12 سالگی در نقش با‌جیا جیانگ بازی کرده است. او یکی از مشهورترین مجری‌های تایوان است.

ایرانیان جهان

برنده‌ی: دو طلا در دو دسته و مقاوم اول در پرتر دسته عکاسی: پرتره و مطبوعات/ عمومی عنوان عکس: سان سالواتوره نام عکاس: آلبرتو جولیانی این تصویر یکی از پزشکان و پرستاران بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان سان سالواتوره در پسارو، ایتالیا، شهر تولد من و جایی که یک بار دیگر در آن زندگی می‌کنم، است. این شهر از روز اول در راس کووید 19 و نمودارهای مرگ بوده است. من از کادر درمان در پایان شیفت‌هایشان عکس گرفتم؛ دوازده ساعت بدون وقفه در حال جنگیدن در یک جنگ نابرابر. در نقش‌های عمیق به جا مانده از ماسک‌های محافظ آن‌ها نمادی از فداکاری را یافتم؛ اما مهم‌تر از همه توانستم نشانه‌هایی از درد، ترس و درماندگی ایستادن در مقابل یک دشمن ناشناخته را در این چهره‌ها پیدا کنم.

ایرانیان جهان

برنده‌ی: نقره دسته عکاسی: خاص/ عکاسی شب عنوان عکس: مسیر ستاره‌ها نام عکاس: کریگ بیل این تصاویر، تایم‌لپس‌ها و پروژه‌های شبانه‌روزی هستند که قبل از غروب آفتاب شروع شده و سرانجام به دلیل کمبود انرژی باتری دوربین در حدود سحر به پایان رسیده‌اند.

ایرانیان جهان

برنده‌ی: طلا در یک دسته و مقام اول تبلیغات دسته عکاسی: تبلیغات/ مد عنوان عکس: مسیر سمتری بی نام عکاس: آلوین کوتس آلوین یک عکاس برنده جایزه است که برای عکاسی از پرتره‌های مد و سلبریتی‌ها معروف است. آثار او در کتاب رد پای نقره‌ای، مجموعه‌ای خارق‌العاده از عکس‌های بزرگ‌ترین عکاسان جهان، منتشر شده است.

ایرانیان جهان

برنده‌‌ی: برنز دسته عکاسی: طبیعت/ فصل‌ها عنوان عکس: پاییز طلایی نام عکاس: گری چیانگ چوپان و گوسفندان در زیر درختان پوپولوس یوفراتیکا حال و هوایی مرموز دارند. پوپولوس یوفراتیکا نوعی صنوبر است که به‌طور طبیعی رشد می‌کند و شاخه‌های آزاد و محکمی دارد.

ایرانیان جهان

برنده‌ی: نقره دسته عکاسی: طبیعت/ زمین عنوان عکس: چشم زمین نام عکاس: چیدانگ لین رنگ‌های چشمه‌ی آب گرم Grand Prismatic Spring در پارک ملی یلواستون با رنگ‌هایی که در رنگین‌کمان دیده می‌شوند، مطابقت دارد. این چشمه‌ی آب گرم، این احساس را به مردم می‌دهد که انگار چشم و منشا زمین است.

ایرانیان جهان

برنده‌ی: طلا دسته عکاسی: پرتره/ عروسی عنوان عکس: عروسی هندی نام عکاس: یاز مدیا در تدارکات عروسی‌ هندی، عروس می‌نشیند و تأمل می‌کند.

ایرانیان جهان

برنده‌ی: طلا در یک دسته‌بندی و مقام اول دسته هنرهای زیبا دسته: هنرهای زیبا/ مردم عنوان عکس: یک اِسکار آغاز می‌شود نام عکاس: ساندرو میلر «یک اسکار آغاز می‌شود» یک پروژه هنری است که اثر اسامی و برچسب‌های آسیب‌زایی را که روزانه روی مردم گذاشته می‌شود را به تصویر می‌کشد. همراه با دولت جدید ترامپ، نژاد جدیدی در آمریکا به وجود آمد که احساس می‌کرد حق دارد از این توهین‌ها و برچسب‌های نژادپرستانه برای تحقیر هر کسی که واسپ (سفیدپوستان انگلوساکسون پروتستان) نیست، استفاده کند. این برچسب‌ها برای کسانی که به آن متهم می‌شوند، آزاردهنده است، می‌تواند اعتماد‌به‌نفس و روحیه آن‌ها را از بین ببرد و اغلب منجر به خودکشی شود.

ایرانیان جهان

برنده‌ی: نقره دسته عکاسی: طبیعت/ آسمان عنوان عکس: شعر آسمان نام عکاس: استفانو دگلی اسپوستی نمای آسمان در هنگام غروب یا طلوع آفتاب، شعری برای چشم آدمی است که توسط ابرها و نورهای رنگارنگ نوشته شده است. تصاویر محو و غیر‌واضح، دید انتزاعی را افزایش می‌دهند تا تصور یک رویا را ایجاد کنند.

ایرانیان جهان

برنده‌ی: برنز دسته عکاسی: هنرهای زیبا/ مردم عنوان عکس: دختری با گل‌های وحشی نام عکاس: ساسکیا واگنوورت وقتی طبیعت شکوفا می‌شود، ما نیز شکوفا می‌شویم. این پرتره نشان‌دهنده‌ی زیبایی و تمامیت و سکوت است.

ایرانیان جهان

برنده‌ی: طلا در یک دسته‌ و مقام دوم در دسته‌ی ویژه دسته: ویژه/ عکاسی با تلفن هوشمند عنوان عکس: پسران پرنده نام عکاس: دیمپی بالوتیا این تصویر از بازی پسر بچه‌ها در هند گرفته شده است.

ایرانیان جهان

کانگورو در جنگل‌ سوخته؛ برنده‌ی مسابقه BigPicture سال 2021 برندگان مسابقه عکاسی Nature TTL در سال 2021
داستان خانواده درختان دریای سومبا. من می‌خواهم حرفم را از طریق با این خانواده درختی بیان کنم. هنگام تولد نوزادان انسان، پدر و مادرشان آن‌ها را در آغوش می‌گیرند؛ اما این درختان نمی‌توانند کودکی که از ریشه خودشان متولد شده است را بغل کنند. با این حال آن‌ها خوشحال هستند. آن‌ها همیشه می‌توانند به یکدیگر نگاه کنند و برای هم دعا بخوانند. انسان‌های مدرن بیش از حد مشغله دارند و در این میان زمانی برای دیدار با خانواده‌هایشان باقی نمی‌ماند. اما شما خانواده‌هایتان را از یاد نبرید؛ مانند همین درختان که همیشه به هم نگاه می‌کنند و برای هم دعا می‌‌خوانند.

ایرانیان جهان

برنده‌ی: برنز دسته عکاسی: مطبوعات/ سفر/ جهانگردی عنوان عکس: صید صبحگاهی نام عکاس: ولاد کوتسی ماهیگیری جوان در یک صبح زود در ماندالای میانمار

ایرانیان جهان

برنده‌ی: طلا در یک دسته و مقام اول دسته‌ی طبیعت دسته عکاسی: طببعت/ آسمان عنوان عکس: سار دسته‌ها نام عکاس: یوهانس بوسگرا سار دسته‌ها مثل یک ریتم عالی موسیقی، مناظر انتزاعی فوق‌العاده‌ای را در آسمان تشکیل می‌دهند. در این سار دسته‌ها، ده‌ها هزار سار با الگوهای پیچیده و هماهنگ پرواز می‌کنند. این باله به‌شکل یک رقص بی‌نظیر اجرا می‌شود، پرندگان در عین عدم اطمینان می‌توانند موقعیت را به‌طور هماهنگ و متحد مدیریت کنند. سارها این کار را با توجه به تعداد ثابت سارهای اطرافشان و بدون در نظر گرفتن تراکم کلی دسته انجام می‌دهند. یوهانس بوسگرا از زمان جوانی برای خلق آثار قابل تأمل خود از قطب جنوب تا آلاسکا به متروک‌ترین مکان‌های کره زمین سفر کرده است. او در سال 2020 به عنوان استعداد جدید عکاسی هلند GUP انتخاب شده است. بوسگرا پیوندهای بین موسیقی کلاسیک و هنرهای تجسمی را بررسی می‌کند. او با آهنگ‌سازان و موسیقی‌دانانی چون فیلیپ گلاس، مارتین ون وین‌، رالف ون رات و فیکو دوتکوم همکاری کرده است تا آثار جهانی از هنرهای تصویری و موسیقی کلاسیک ایجاد کند. آثار بوگراس در سطح بین‌المللی در میامی، دوسلدورف، آمستردام و روتردام به نمایش گذاشته شده‌اند.

ایرانیان جهان

برنده‌ی: یک طلا و یک نقره و مقام دوم دسته‌ی تبلیغات دسته عکاسی: تبلیغات/ سالانه و پرتره‌/ شخصیت عنوان عکس: یک روز از زندگی کارگران زغال سنگ نام عکاس: چین فا تزنگ هول دادن و فرستادن واگن برقی به داخل گودال، هول دادن و فرستادن واگن برقی پر از کربن به سمت معدن‌چیان، تقویت کردن ایمنی تونل و تعمیر تجهیزات استخراج زغال سنگ، اکنون می‌توانید استراحت کنید. اگرچه کارگران معدن زغال سنگ سخت کار می‌کنند؛ اما همیشه یک لبخند قاطعانه صورت آن‌ها را پوشانده است. یک روز برای یک کارگر معدن زغال سنگ خلاصه‌ای از زندگی عادی ماست. *** امیدواریم از این قسمت شاتر لذت برده باشید. نظر شما درباره این دوره از جوایز پاریس چیست؟ از دیدگاه شما کدام تصویر خلاقیت بیشتری داشت و کدام یک برایتان جالب‌تر بود؟

لینک کوتاه:
https://www.ilandnews.ir/Fa/News/254401/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

شایعه: می 12 شیائومی با رم LPDDR5X و اسنپدراگون 898 روانه‌ی بازار خواهد شد

هاچ بک رنو 5 با بدنه فیبر کربنی و پیشرانه 400 اسب بخاری بازتولید شد

فرصت ویژه برای استفاده از خدمات زیرساخت ابری ایرانسل؛ 20 درصد اعتبار هدیه تا 22 مردادماه

اپل شبیه‌ساز ویندوز 3.1 را از اپ استور حذف می‌کند

اولین ایستگاه شارژ جمع‌شونده برای خودروهای برقی در لندن افتتاح شد

آغاز فصل سوم کاوش نجات‌بخشی محوطه باستانی مرسین

نظارت بر تاسیسات گردشگری مشهد تشدید می‌شود

800 هزار بازدید از بازار جهانی تبریز در نرم‌افزار Google street view

فعالیت مرکز آموزش صنایع‌دستی اردبیل آغاز شد

نمایشگاه سفال هنر ماندگار شهریار برگزار می‌شود

حفاظت و مرمت از قدیمی‌ترین اشیای چرمی کشف شده در ایران/مرمت آثار چرمی به‌جای مانده از مردان نمکی معدن چهرآباد زنجان

ضرورت تدوین اطلس جامع برای شناخت شهر دوست‌دار کودک

تصویب 150 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه شمس تبریزی خوی

سرمقاله خراسان/ عذرخواهی یا نمک بر زخم؟

سرمقاله کیهان/ «‌همه یا هیچ» یعنی در جا زدن!

سرمقاله وطن امروز/ چرا جوانان آمریکایی به آمریکایی بودن خود افتخار نمی‌کنند؟

سرمقاله فرهیختگان/ دولت روحانی آزمایشگاه «اعتماد به غرب»

سرمقاله شرق/ گرانیگاه تحول دولت کجاست؟

سرمقاله اعتماد/ سوءاستفاده تبلیغاتی اسراییل

سرمقاله ایران/ دستورالعمل‌ها برای حل مشکلات مسکن منطبق با علم اقتصاد باشد

سرمقاله دنیای اقتصاد/ طرح صیانت و اصل 85

سرمقاله سیاست روز/ درس ماندگار ظریف

سرمقاله آفرینش/ اولویت های امروز را درست تشخیص دهیم

سرمقاله حمایت/ اقتصاد بر بستر  عدالت

شهر دوست‌دار کودک با شعار محقق نمی‌شود

طرح اتهامات جدید علیه شیخ زکزاکی در نیجریه

حمله تروریستی در نیجر جان 15 تن را گرفت

پشت پرده تاخیر در اصلاح کابینه مصر

تلاش "الکاظمی" برای برگزاری نشست منطقه‌ای در بغداد

انتخاب مجدد "صالح العاروری" به عنوان نایب رئیس دفتر سیاسی حماس

آمریکا برنامه جدید پناهجویان افغان را آغاز می‌کند

توافق مصر و الجزائر برای حمایت از رئیس جمهور تونس

اتلاف واکسن های کرونا در آمریکا

جمع‌آوری امضا در پارلمان عراق برای استیضاح الکاظمی

دست رد ترکیه به اسرائیل برای کمک به مهار آتش

پیشنهاد 5 میلیون دلاری به ترامپ و اوباما برای شرکت در یک مصاحبه

تهدید چکشی نانسی پلوسی جنجالی شد

برخورد شدید پلیس تایلند با معترضان به حکومت

تورم آلمان در اوج 18 ساله

قیمت نفت دوباره ریزش کرد

شوخی ربیعی با خبرنگاری که سرمایه خود را در بورس از دست داده بود

تعرفه‌های صادراتی کامودیتی‌ها چه زیانی را به نمادهای این گروه زد؟

بیت کوین ایست زد

تورم در فرانسه عقب رفت

"برنارد آرنو" ثروتمندترین فرد جهان شد

رونمایی از سردیس قنبری مهر در بوستان شقایق مهر

برگزاری دومین جشنواره مجازی نور، امید در جنوب شرق تهران

بازنمایی زندگی حاشیه‌نشینان یک سده اخیر

پایش بیش از 17000 مترطول کانال جمع آوری آبهای سطحی در منطقه 6

جدیدترین کراس اور فولکس واگن برای بازار اروپا و آفریقا معرفی شد